Jelöletlen tojásokra csapott le a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több százezer bizonytalan származású, jelöletlen tojást találtak a pénzügyőrök egy gazdasági társaság dél-alföldi telephelyén – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).


Némedi Varga Éva, a NAV Dél-alföldi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóság sajtóreferense elmondta, a pénzügyőrök közérdekű bejelentés alapján tartottak ellenőrzést, amikor az egyik raktárhelyiségben, nyolcvan raklapon, összesen 864 ezer darab, többségében jelöletlen vagy hiányos jelölésű tojást találtak.

A cég képviselői mindössze 28 raklap tojásról tudtak szállítólevelet bemutatni, az áru ez alapján Szlovákiából, illetve Lengyelországból érkezett. A fennmaradó mennyiség származását nem tudták igazolni, ezért a pénzügyőrök értesítették az Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság munkatársait, akik az igazolatlan eredetű élelmiszert lefoglalták, zárolták – közölte az őrnagy.

A szabálytalanságok miatt az Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság munkatársai eljárást indítottak, a 35 millió forint piaci értékű szállítmány ügyében a NAV is további vizsgálatokat folytat – közölte a sajtóreferens.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)