Keményen adózik az online szerencsejáték


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A koncessziós díj legalább 100 millió, az adó és a felügyeleti díj pedig a bevétel összesen 22 százaléka lesz – írja a Fortuna Web. Az online nyeremények szja-mentesek lesznek.


A kormány a héten benyújtotta az Európai Bizottsághoz az online szerencsejátékok szabályozásának tervezetét, mely alapján a szolgáltatók 5 évre szóló – internetes sportfogadásra, kártyajátékokra, kaszinójátékokra illetve agár- és lóversenyekre érvényes – liszenszeket igényelhetnek – írja a Fortuna Web szerencsejáték hírportál.

A koncessziós díj egy játéktípusra érvényes engedély esetén 100 millió forint, több játéktípusra érvényes engedély esetén pedig játéktípusonként 100 millió forint lesz. A szervezőknek a tiszta játékbevétel 20 százalékát kell adóként befizetniük, erről kéthetente kell majd bevallást készíteniük. Ezen kívül minden szolgáltató köteles megfizetni szerencsejáték felügyeleti díj jogcímen a negyedévi tiszta játékbevétel 2,5 százalékát (legalább 100 ezer, maximum 50 millió forintot).

Az engedélyért folyamodó társaságoknak legalább 200 millió forint jegyzett tőkével kell rendelkezniük.

A játékosok számára jó hír, hogy az online szerencsejáték oldalakon szerzett nyeremények mentesek lesznek a személyi jövedelem adó alól – írja a Fortuna Web.

További részleteket itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

eÁfa bevallás előnyei – új technológiák alkalmazása az Áfa rendszerében

2024-ben bevezetésre került az elektronikus áfa rendszer, amely a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználásával az áfa bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás keretében csökkenti a vállalkozások számára az adminisztrációs terheket. Egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A HÍD Consulting segítségével áttekintjük a digitális szabályozás részleteit

2024. július 4.

Új korszak kezdete a pénzügyi ágazati szakmai képzésben

Az elmúlt években több jelentős változás történt a szakterületünkön, amelyek jelentősen átalakították a pénzügyi ágazat képzéseit is. A legjelentősebb átalakulás azonban még előttünk áll, hiszen 2024. július 1-jétől a mérlegképes könyvelői, adótanácsadói és okleveles adószakértői képzések már csak az új, hatósági képzési rendszerben indulhatnak. Cikkünkben áttekintjük az érintett képzések múltját és jelenét, és a legfontosabb tudnivalókat az új hatósági képzési és vizsgáztatási rendszerről.