Kevés betétes hosszabbítja meg a TBSZ-t


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Sok 2010-ben indított adókedvezményt nyújtó tartós befektetési szerződés  szűnt meg – írja a Világgazdaság.


A piaci szereplőktől származó adatok alapján nagyjából 100 ezer olyan tartós befektetési szerződés (TBSZ) járt le tavaly év végén, amelyet még 2010-ben indítottak – olvasható a Világgazdaság cikkében.  A befektetők az év végéig nyilatkozhattak arról, hogy továbbviszik-e a megtakarítást; ha így tettek, a pénzügyi szolgáltató a számlájukon lévő összes pénzt vagy értékpapírt a hozamokkal és kamatokkal együtt átvezette egy 2015-ös TBSZ-re. Ha nem nyilatkoztak, akkor a régi TBSZ január elején megszűnt, pénzük és értékpapírjaik pedig normál számlákra kerültek.

Navigátor Adózás modul

Az Art. Navigátor és az Áfa Navigátor csomagban, 10% kedvezménnyel.

A navigátorok a jogi eljárásokat a kezdeményezéstől a lezárásig folyamatábrákkal követik végig, a kapcsolódó anyagok (jogszabályok, Nav-állásfoglalások, nyomtatványok) egy kattintással elérhetőek.

Megrendelés >>

A betéti TBSZ-esek döntő része azonban nem élt a lehetőséggel, a Budapest Banknál csak minden ötödik tartós betétet hosszabbították meg, az UniCreditnél pedig úgy nyilatkoztak „nem jelentős” a hosszabbítók aránya. A tartós értékpapírszámlával rendelkezők már nagyobb arányban döntöttek a folytatásról. A Budapest Banknál háromból két ügyfél kérte a hosszabbítást, a CIB-nél 60 százalékos volt az arányuk, az Ersténél az ügyfelek többsége, a K&H-nál a fele, az UniCreditnél a 40 százaléka nyilatkozott a folytatásról – olvasható a lapban.


Kapcsolódó cikkek