Kevésbé élnek vissza a házi pálinkával


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mérséklődött, de még mindig magas a visszaélések száma a magánfőzés keretében előállított párlatokkal – közölte a NAV.


A NAV legutóbb októberben és novemberben ellenőrizte, hogy kerül-e kereskedelmi forgalomba a magánszemélyek által adómentesen előállított párlatokból, erjesztett italokból. Az összesen 2423 alkalommal végzett őszi ellenőrzések 29 százalékánál, 701 esetben tapasztaltak jogsértést. Ez enyhe mérséklődést jelent a tavaszi ellenőrzésekhez képest, amikor a jogsértések 31 százalékos arányt mutattak.

A jövedéki ellenőrzésekkel összefüggő eljárásokban több mint 5 millió forint mulasztási bírság, és 31,6 millió forint jövedéki bírság kiszabása várható.

Az ellenőrzések során lefoglaltak 669 liter alkoholterméket, 28 ezer szál dohányterméket, 1784 liter szőlőbort, 52 liter pezsgőt, 1,4 kilogramm fogyasztási dohányt és 371 liter sört.

Az ellenőrzések helyszínei elsősorban vásárterek, piacok, forgalmasabb közterületek, közutak, vásárcsarnokok, valamint vendéglátó-ipari egységek voltak. Ezen kívül a NAV munkatársai ellenőrzést végeztek egy magánszemély ingatlanján, aki internetes hirdetésben kínált értékesítésre párlatot. A pénzügyőrök mintegy 30 liter, a jogszabályi rendelkezések megsértésével előállított párlatot foglaltak le.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

Új korszak kezdete a pénzügyi ágazati szakmai képzésben

Az elmúlt években több jelentős változás történt a szakterületünkön, amelyek jelentősen átalakították a pénzügyi ágazat képzéseit is. A legjelentősebb átalakulás azonban még előttünk áll, hiszen 2024. július 1-jétől a mérlegképes könyvelői, adótanácsadói és okleveles adószakértői képzések már csak az új, hatósági képzési rendszerben indulhatnak. Cikkünkben áttekintjük az érintett képzések múltját és jelenét, és a legfontosabb tudnivalókat az új hatósági képzési és vizsgáztatási rendszerről.

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)