Kevésbé lesz szigorú az áfaanalitika?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több ponton módosítaná az adózási salátatörvényt a költségvetési bizottság: azt is kezdeményezik, hogy 500 ezer helyett 2 millió forintos áfa-tartamú számlák esetében kelljen csak a vevők adószámát feltűntetni.


A költségvetési bizottság több ponton módosította az adózást érintő törvényjavaslatot.

Több módosító indítványt nyújtott be az Országgyűlés költségvetési bizottsága az adózást érintő egyes törvények módosításához. Egyebek mellett azt javasolják, hogy a vevő adószámát csak akkor kelljen feltüntetni a számlán, ha annak áfa tartalma eléri a 2 millió forintot. Az eredeti javaslatban ez a határ 500 ezer forint volt.

A módosítások között szerepel az is, hogy a jövőre kötelező összesítő jelentésben se az 500 ezernél, hanem a 2 millió forintnál több áfát tartalmazó számlákat kelljen csak feltüntetni.

Az adózás rendjéről szóló jelenlegi törvény megengedi a számla kibocsátójának és a befogadójának is azt, hogy egymásnál ellenőrizzék az áfa befizetésének, illetve visszaigénylésének a tényét. A bizottsági módosítás csak a számla befogadójának tenné az ellenőrzést lehetővé, az indoklás szerint ugyanis a kibocsátói ellenőrzés visszaélésre adhat lehetőséget.

Egy másik módosítás alapján a minimálbér kétszereséig nem kellene szociális hozzájárulási adót fizetniük a rokkant vállalkozóknak.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 5.

Adóváltozások 2025-ben: Mire érdemes figyelni az új évben a könyvvizsgálói szemmel

Új év, új adótörvények – ahogy az ünnepi szezon közeledtével már megszokhattuk, ez az időszak korai „karácsonyi ajándékként” friss adószabályokat is hoz. Cikkünkben áttekintjük a 2025-ös adócsomag legfontosabb változásait, hogy Ön is időben kicsomagolhassa ezeket a „meglepetéseket”. Segítünk felkészülni, hogy az új évben magabiztosan és jól tájékozottan vághasson bele a teendőkbe!

2024. december 5.

A NAV fokozottan ellenőrzi a játékokat

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az ünnepek előtt kiemelten ellenőrzi, hogy biztonságos játékok kerülnek-e az üzletek polcaira, mert elkötelezett abban, hogy megakadályozza az olyan játékok forgalomba hozatalát, amelyek nem felelnek meg a biztonsági előírásoknak, hamisítványok, vagy gyenge minőségük miatt veszélyt jelenthetnek a gyermekekre.