Kinyíltak az új pénzcsapok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Beruházásra is lehet hitelt felvenni szeptembertől a Széchenyi Kártya-programban, akár önállóan, akár a már meglévő Széchenyi folyószámla- vagy forgóeszközhitel mellé. Az új beruházási hitel előnye, hogy használt gépre vagy megkezdett projektre is igényelhető pénz, és a beszerzés tárgya vagy a beruházás maga is lehet a hitelfedezet része.

Régi panaszuk a vállalkozóknak, hogy több, a piacon kínált beruházási hitelből csak új beruházást és új berendezések beszerzését támogatják. Ezért a Széchenyi beruházási hitelt már megkezdett projektekre is igénybe lehet venni, és használt gépeket is lehet belőle vásárolni, nem csak újakat.

A vállalkozások igénye alapján tették lehetővé azt is, hogy egyedi banki döntés függvényében ne csak ingatlanfedezet biztosítása mellett lehessen beruházási hitelt felvenni, hanem maga a hitelből megvalósuló beszerzés (gép vagy ingatlan) vagy beruházás is lehet részben vagy egészben a hitel fedezete. Ezzel próbálták a túlbiztosítás terhét enyhíteni, és könnyíteni a hitelhez a hozzáférést. Így lehetséges, hogy akár egy kisebb értékű ingatlan és a beruházás tárgya együtt elég legyen fedezetül – tudtuk meg a Széchenyi Kártya-programot üzemeltető KA-VOSZ Zrt. vezérigazgatójától, Krisán Lászlótól.

A Széchenyi beruházási hitelt már meglévő Széchenyi folyószámla vagy forgóeszközhitel mellé vagy önállóan is felvehetik a vállalkozók, maximum 50 millió forintos összegig. A hitelkérelmet a kamarai, illetve VOSZ-irodákban lehet beadni, vagy online, ahogy eddig is.

A cikk teljes terjedelemben a FigyelőNet.hu-n olvasható.

Forrás: FN.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.