Korlátozhatja az acélimportot az EU


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ideiglenes védőintézkedéseket vezethet be az Európai Unió július közepén az acélimport korlátozására, amíg le nem zárul a vizsgálat, hogy kell-e lépéseket tenni az amerikai vámok miatt az EU piacán nagy mennyiségben megjelenő acél és alumínium miatt – közölték kedden Brüsszelben.


Sajtótájékoztatóján Cecilia Malmström uniós kereskedelmi biztos arról számolt be, hogy a márciusban megindított vizsgálat valószínűleg az év végéig is eltarthat, akkor lehet majd valós képet kapni a helyzetről.

„Komolyan fontolgatjuk, hogy ideiglenes piacvédelmi intézkedéseket vezetünk be július közepe felé. Még nincs eldöntve, hogy pontosan milyen lépésekről van szó” – mondta.

Pénteken léptek életbe az érintett amerikai termékekre kivetett európai védővámok, amelyeket az Egyesült Államok által bevezetett importvámokra válaszul fogadott el az Európai Bizottság.

Ezek hatására az amerikai Harley-Davidson motorkerékpár-gyártó cég hétfőn bejelentette, hogy kiszervezi az Egyesült Államokból az Európában értékesített termékek gyártását.

Újságírói kérdésre válaszolva Malmström elmondta, hogy nem büntetni akar az EU, a vállalat lépése mindössze a természetes következménye a protekcionista amerikai kereskedelempolitikának. „Az amerikai vállalatok nyomást gyakorolnak a kormányzatra, és azt mondják, hogy várjatok egy percet, ez nem jó a gazdaságnak” – fogalmazott.

[htmlbox felteteles_adomegallapitas]

 

Az unió 25 százalékos védővámot vetett ki mintegy 2,8 milliárd eurónyi amerikai termékkel szemben, válaszul az acél- és alumíniumkivitelt sújtó új importvámokra.     

Az EU tavaly 6,4 milliárd euró értékben exportált acélt és alumíniumot az Egyesült Államokba. Brüsszeli tájékoztatás szerint ezért a jövőben további 3,6 milliárd eurónyi amerikai termékre vetnek majd ki importvámot.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.