Korrupció miatt tartóztatták le a NAV felsővezetőjét


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A korábban őrizetbe vett gyanúsított esetében most a bíróság elrendelte a letartóztatást – a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) felsővezetője a gyanú szerint egy nagy értékű mobiltelefont fogadott el a közbenjárásáért cserébe.

A nyomozás során az érintettek lakó- illetve tartózkodási helyén, munkahelyi irodáiban és gépjárműveiben tartott kutatások és lefoglalások során számos tárgyi bizonyíték került elő.

A megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó a vele bizalmas viszonyban álló vezető beosztású hivatalos személynél egy nagy értékű mobiltelefonért cserébe elérte, hogy ez a személy vezető pozícióját felhasználva soron kívül intézkedjen egy gazdasági társaságot érintő adóhatósági eljárás lezárása érdekében.

Az ügyészség vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt gyanúsítottként hallgatta ki a NAV-vezetőt, aki társával együtt tagadta a bűncselekmény elkövetését.

korrupció

A NAV felsővezetőjének cselekménye egyike a legsúlyosabb korrupciós bűncselekményeknek, a terhére róható minősített vesztegetés öttől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető a törvény szerint.

A nyomozó főügyészség indítványozta az őrizetben lévő gyanúsítottak letartóztatásának elrendelését, mert álláspontja szerint a gyanúsítottak jelenlétének biztosítása – a szökés, a bizonyítás megnehezítésének, továbbá a hivatalos személy esetében a bűnismétlésnek a veszélyére tekintettel – csak a legszigorúbb kényszerintézkedéssel érhető el.

A bíróság elrendelte mindkét gyanúsított letartóztatását – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Ismételt adóellenőrzés

Az adóigazgatási rendtartásról szóló 2017. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Air.) lehetővé teszi az adózó számára, hogy ő maga kérje az ellenőrzés megismétlését, ha álláspontja szerint az általa feltárt új tények, körülmények a korábbi ellenőrzés eredményét megváltoztatnák.