Közel 5 százalékos a nettó bérnövekedés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Majdnem 5 százalékkal nőttek a nettó átlagbérek a januártól áprilisig tartó időszakban. A bruttó keresetek 3,4 százalékkal nőttek az egy évvel korábbiakhoz képest.


Töretlenül folytatódott áprilisban a bérek vásárlóerejének növekedése, a reálbérek – az áprilisban mért 1,7 százalékos éves inflációval számolva – több mint 4 százalékkal emelkedtek – értékelte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a keresetek alakulásáról kedden megjelent adatot.

A KSH legfrissebb statisztikái alapján tovább folytatódik a január óta tartó kedvező trend: az alacsony inflációs környezetben emelkednek a reálbérek – közölte az NGM, hozzátéve, hogy a keresetek vásárlóerejének növekedése fontos hajtóereje lehet a lakossági fogyasztás bővülésének.

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók havi bruttó átlagkeresete áprilisban 230 004 forint volt, 4,5 százalékkal nőtt éves bázison. A nettó bér 150 653 forint volt, 5,9 százalékkal nőtt 2012 áprilisához viszonyítva, a gyermekek után járó családi adókedvezményeket figyelembe nem véve.

Az idén január-áprilisban a nemzetgazdaságban mért bruttó átlagkeresetek 3,4, a családi kedvezmény figyelembevétele nélkül számított nettó átlagkeresetek 4,7 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az átlagos nettó keresetek a versenyszférában 4,7 százalékkal nőttek, míg a költségvetés területén a közfoglalkoztatást kiszűrve 4,5 százalékos volt a nettó bér emelkedése 2012 azonos időszakához képest.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.