Levelet küld a NAV az online számlaadat-szolgáltatás változásairól


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A NAV levélben tájékoztatja az áfaalanyokat az online számlaadat-szolgáltatás július 1-jétől hatályba lépő változásairól, hogy segítse ügyfeleit az új szabályokhoz való alkalmazkodásban és a zökkenőmentes felkészülésben – közölte az adóhatóság.

A levelek a következő napokban az elektronikus tárhelyre érkeznek majd, és fontos információkat tartalmaznak mind a számlázó programot használók, mind a kézi számlákat kibocsátók számlaadat-szolgáltatását érintő szabályok alapvető változásáról. A levelekben szó lesz a számlázásban életbe lépő fontos változásról, az online adatszolgáltatás tekintetében az alanyi mentes adóalanyokat és a kisadózókat érintő lényeges tudnivalókról, és az úgynevezett „tárgyi” adómentes ügyletek kezelésének szabályairól is – írták a közleményben.

Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára korábban az MTI-nek elmondta, hogy július 1-jétől, a 100 ezer forintos áfaösszegre vonatkozó értékhatár eltörlésével már minden áfaalany, vagyis lényegében minden vállalkozó, még az áfában alanyi mentességet választók is, online számlázásra kötelezettek. Az adatszolgáltatás jövőre, 2021. január 1-től válik teljessé, amikor minden számlát megkap, még a magánszemélyek részére kiállítottakat is a hivatal. A NAV szeptember 30-ig nem bírságolja a mulasztást, ha a július 1-jétől újonnan kötelezettek, még mielőtt az első számlát kiállítanák, regisztrálnak az online számla rendszerben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2020. június 2.

Izer: véget érhet a papírszámlák korszaka

Július 1-től több mint egymillió vállalkozás egymás közötti ügyletének a számlaadatait látja az adóhivatal. A gazdálkodókat egy Európában egyedülálló újítással segíti a NAV: okostelefon használatával ingyenesen és néhány kattintással állítható ki a számla a NAV Online Számlázó programjának mobilalkalmazásával. A zökkenőmentes átállást pedig a július 1-től szeptember 30-ig tartó szankciómentes-időszak biztosítja – közölte Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.