Marad a dömpingvám a kínai acélra


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Európai Bizottság további öt évvel, változatlan százalékos értékkel meghosszabbította mások mellett a Kínából érkező acél drótkötelekre és kábelekre vonatkozó dömpingellenes vámszabályozást pénteken.


Az uniós bizottság tájékoztatása szerint friss felülvizsgálata megállapította, hogy a Kínából származó acéldömping folytatódna, negatív pénzügyi hatással lenne az Európai Unió (EU) acéliparára, ha az intézkedések hatályukat vesztenék. A tájékoztatás szerint a kínai mellett a Marokkóból és Dél-Koreából származó acélkábelek behozatalára is 60,4 százalékos dömpingellenes vám van érvényben 1999 óta.

Az acélgyártási kapacitások globális többlete az utóbbi években drasztikusan csökkentette az acélárakat, ezáltal káros hatással volt az acéliparra, valamint a kapcsolódó iparágakra és munkahelyekre. Jelenleg 53 intézkedés van érvényben az acél- és vastermékek uniós behozatalára, köztük 27 a Kínából érkező termékekre.

Mint írták, az acélköteleket és kábeleket széles körben használják világszerte, többek között a halászati, tengeri, bányászati, erdészeti és építési ágazatokban.

Az uniós acéliparban 14 tagállam érdekelt, az ágazat becsült uniós értéke mintegy 500 millió euró (mintegy 15 milliárd forint) és több százezer munkahelyet tart fent.

(MTI)

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.