Máris módosult az otthonteremtési kedvezmény


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szerdán lépett életbe az új otthonteremtési kedvezmény, a Magyar Közlönyben máris megjelent egy módosítás, amely a rossz minőségű családi házak vásárlására vonatkozik.


Amennyiben „C” energetikai besorolásnál rosszabb minősítésű családi ház vásárlásához kér valaki családok otthonteremtési kedvezményét (CSOK), igazolnia kell, hogy a hatóság 2013. január elsejét követően nem írt elő a házra javítási kötelezettséget, annak életveszélyes állapota miatt – egyebek közt ezt tartalmazza a  lakástámogatási kormányrendelet szerdától hatályos módosítása, amely a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg. A bemutatandó hatósági igazolás nem lehet 30 napnál régebbi.

Adó Jogtár Plusz Ingyenes próbalehetőség

Adó, tb és számvitel témák joganyagai, szakértői magyarázatok, számítási példák, gyorskereső, cégeditor, változásmutató – most egy hónapig ingyenesen!

Regisztráljon és próbálja ki >>

Egy másik módosítás szerint a CSOK akkor is igényelhető másik lakás vásárlására, ha a család tulajdonában lévő lakás bontását a hatóság elrendelte, illetve engedélyezte.

A lakásépítésre, illetve -vásárlásra adható, vissza nem térítendő állami támogatás július elsejével úgy alakult át, hogy a családok otthonteremtési kedvezménye meglévő használt lakás bővítésére, valamit használt lakás vásárlására is felhasználható a továbbiakban.


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Az utalványok uniós áfaszabályozása (3. rész)

Az Európai Unió Bizottsága a közelmúltban jelentést készített az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak az Irányelv 410b cikke alapján az utalványok fogalommeghatározása, forgalmazási láncai és a be nem váltott utalványok áfaszabályozásáról. E jelentés alapján megvizsgáljuk az utalványok témakörét az áfa-rendszerében.

2024. december 6.

A civil szervezetekre vonatkozó szabályok a társasági adóban

A civil szervezetek gazdaságban betöltött egyedi szerepére tekintettel, ezen szervezetek társaságiadóalap-megállapítási és -fizetési kötelezettségeit a jogalkotó az általános, valamennyi gazdálkodóra vonatkozó szabályokat szem előtt tartva, de az egyedi sajátosságokat figyelembe véve határozza meg. Írásunkban a civil szervezetekre vonatkozó rendelkezéseket és azok gyakorlati alkalmazását ismertetjük, figyelmet fordítva a közhasznú minősítéssel rendelkező szervezetekre vonatkozó speciális szabályokra is.