Más után adóznának a biztosítók


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A baleseti adónál alkalmazott kiírt díj helyett a befolyt díjra lenne érdemes kivetni a Széll Kálmán Terv 2.0-ban bejelentett új, egységes biztosítási adót – vélik a biztosítók a Napi Gazdaság cikke szerint.


Az ügyfél bármikor elállhat a biztosítási szerződéstől, például a díjfizetés felfüggesztésével, ezért a biztosítók szerint a kiírt díj helyett a befolyt díjra lenne érdemes kivetni az új biztosítási adót – vélik a lapnak nyilatkozó szakértők.

Az új, egységes biztosítási adó a biztosítókra jelenleg kivetett három adónemet (pénzügyi szervezetek különadója, baleseti adó, tűzvédelmi hozzájárulás) váltja. A vagyoni- és balesetbiztosítások esetében 10, a casco biztosítások esetében 15, míg a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás esetében – a baleseti adó beépítésével – 30 százalékos adókulcsot vezetne be a kormány. Az életbiztosírtások – az öngondoskodás támogatása okán – adómentesek maradnak. Az egységes biztosítási adó 15 milliárd többletforintot hozna a büdzsének – jelentette be a Széll Kálmán terv 2.0 ismertetésekor Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 2.

Svédország – kis nép, nagy teljesítmény

A svédek büszkék hazájukra és erre minden okuk megvan. Az ország versenyképes, a gazdaság nemcsak a hagyományos ágazatokban, hanem a high-tech szektorban is nagyon jó teljesítményt nyújt, a jóléti társadalom stabilitást, biztonságérzetet ad minden polgárnak. Svédország közismerten magas adózású országnak számít, a magas színvonalú jóléti szolgáltatások és biztonsági háló alapja a magas adójövedelem.