Megadóztatja a Facebook felhasználóit Uganda


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Minden állampolgárnak napi 200 ugandai shilling, azaz kb. 14 forint adót kell fizetnie, ha közösségi médiát szeretne használni – figyelt fel a Time cikkére a 444.hu.


Az adót a netszolgáltatók szedik be a számlával együtt, és az adatforgalom figyelésével tartanák számon, hány nap után kell beszedni a 200 schillinget.

Jogvédő-szervezetek kérték az ugandai kormányt, hogy vonják vissza az intézkedést, az adó ugyanis éppen az alacsonyabb jövedelmű ugandaiak elől zárná el a közösségi médiát.

[htmlbox art_tukor]

 

Yoweri Museveni, Uganda elnöke többször beszélt már arról, hogy mennyire károsak az online terjedő álhírek, s ezekkel szemben mindenképp fel kell lépnie az államnak. A 2016-os választás idején biztonsági kockázatokra hivatkozva blokkolták az országban a Facebookot és a Twittert is, Museveni győzelme után pedig erre is hivatkozva választási csalásról kezdtek pletykálni az emberek – írja a 444 a Time cikkének összefoglalójában.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.