Megbukott a toronyadó és póniadó


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Komoly ellenállásba ütköztek a nagy fantáziával megalkotott helyi adók, így van, ahol már el is törölték azokat.


Pilisjászfalu önkormányzata tavaly vetette ki, s idén novemberben már vissza is vonta a magas építményekre vonatkozó toronyadót – írja az mno.hu.

Értelmetlen volt kivetni, hiszen a tervekkel ellentétben nem sikerült a mobilszolgáltatókat megregulázniuk, és a százmillió forintos remélt bevételből egy fillér sem folyt be a falu kasszájába. Az mno inormációi szerint eredményezett bevételt a magas építményekre kivetett helyi sarc.

Hasonlóan pórul járt a póniadó is. Pilisjászfaluban több család is tart lovat. Az önkormányzat azt is kiszámolta, hogy egy állat hét tonna trágyát termel évente, azt pedig nem lehet tudni, hogy hová kerül ez a mennyiség – így a lovakra is évi 150 ezer forintos adót vetettek ki. Bevették a rendeletbe a pónilovakat is, nehogy valaki kibújót találjon a kötelezettség alól. Ebből az adónemből, az elhíresült „pónilóadóból” egymillió forint bevételre számítottak, ám mivel senki sem fizette be, sőt az érintettek az ombudsmanhoz fordultak, a novemberi testületi ülésen ezt is eltörölték – írja az mno, kitérve arra is, hogy a magyarlaki „traktoradó” és a taktaharkányi „nádadó” azonban továbbra is létező közterhek.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.