Milliárdos áfacsalás miatt emeltek vádat hét ember ellen


A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás, pénzmosás és hamis magánokirat felhasználása miatt vádat emelt egy bűnszervezet hét tagjával szemben, aki több mint egymilliárd forinttal károsította meg a költségvetést.

A főügyészség az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a bűnszervezetet létrehozó és irányító dunavecsei férfi és társai 2018 és 2021 között a forgalmi adó elkerüléséért és áfa jogosulatlan megszerzéséért szájmaszkok, folyékony kijelzővédők, pendrive-ok, külső memóriakártyák és más kisméretű termékek színlelt adásvételével foglalkoztak.

A bűnszervezetbe bevont szlovák, szlovén, cseh és horvát cégek kizárólag a továbbszámlázó szerepét töltötték be a láncolatban, valós tevékenységet nem végeztek.

A számlázási rendszer alján álló, belföldi beszerzést igazoló magyar cégek szintén nem végeztek valós üzleti tevékenységet, a fiktív számlák kiállítása után jelentős áfatartozást hátrahagyva eltűntek. A nyomozás során gépjárműveket, hajót, ingatlanokat és bankszámlákat zároltak – írták.

Az ügyészség hat férfit és egy nőt bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalással és hamis magánokirat felhasználásával vádol, míg a bűnszervezet irányítójának pénzmosás bűntette miatt is felelnie kell. Velük szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozza az ügyészség, azzal, hogy kedvezménnyel nem szabadulhatnak, továbbá a bűnszervezet ideje alatt szerzett vagyonukat is el kell kobozni – áll a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2023. március 31.

Elfogadták a költségvetés módosítását

Az Országgyűlés elfogadta a rezsivédelmi költségvetés módosítását, amely négyszeresére emeli a Rezsivédelmi Alap összegét, ezzel biztosítva, hogy minden magyar család továbbra is a rezsicsökkentett árat kapja az átlagfogyasztás mértékéig – közölte a Pénzügyminisztérium.

2023. március 31.

Niveus: nem szedhetik be az önkormányzatok a települési adót magáncégeken keresztül

Több, anyagilag nehéz helyzetben lévő önkormányzat is mérlegeli azt, hogy különböző települési adókat vezetne be, így a Kúria „légiutas-adóról” szóló ítélete fontos forrás lehet nekik és a települési adó fizetésére kötelezett magánszemélyeknek is arra vonatkozóan, hogy települési adót milyen keretek között lehet bevezetni – foglalja össze a Niveus Consulting Group.