Mit kell tudni mindenképpen a számlázóprogramokról? (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az új számlarendeletet ismerteti és értelmezi, kalauzol az egyszerűsített adózási módok szabályrendszerében, valamint a bizonylatmegőrzés kötelező tudnivalóit ismerteti legfrissebb, 2016/3-as számában az Adó szaklap.


Az új számlarendeletről, azon belül is kiemelten a számlázóprogramra vonatkozó bejelentési kötelezettségről, valamint a számlaadatoknak az adóhatóság részére elektronikus formában történő rendelkezésre bocsátását részletezi „A számlázásra és a számlázóprogramra vonatkozó áfaszabályok” című írásában az Adó szaklap. A cikk szerzője többek között értelmezi a számlázóprogramokat a bejelentési kötelezettség szempontjából, és az írásból többek között kiderül, mi a teendő a számlázóprogram frissítése, verzióváltása nyomán, valamint az is, hogy a fejlesztőnek, értékesítőnek milyen nyilvántartási kötelezettségei vannak.

Sorozat indul „Egyszerűsített adózási módok” címmel a lap friss számában. Itt bemutatják, hogy a magánszemélyek és a társas vállalkozások számára az adózással kapcsolatos hatályos rendelkezések milyen – az általánosnál egyszerűbb – jövedelemszámítási, adózási módot kínálnak fel az adminisztrációs terhek csökkentése és az adókötelezettség optimalizálása érdekében. A sorozat első része a személyi jövedelemadó speciális adóelszámolási módjaival, az egyszerűsített vállalkozói adóval és az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulással foglalkozik.

„A bizonylatmegőrzés és szankciói” című írásban a szerző bemutatja az adóügyi és számviteli bizonylatok megőrzéséről szóló szabályokat, illetve kiderül, milyen szankciókra számíthatnak a szabályozás megszegői.

A kisadózó vállalkozók körében az általánostól eltérő szabályok szerint állapítják meg a pénzbeli ellátások alapjául szolgáló kereset naptári napi összegét, valamint lehetségesek más eltérések is. Az Adó szaklap legfrissebb száma összefoglalja és példákkal szemlélteti az ezzel kapcsolatos előírásokat.

Az Adó szaklap 2016/3. számát itt rendelheti meg.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 1.

eÁFA: már benyújtható az önellenőrzés

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) eÁFA-rendszerében már benyújthatók az újfajta bevallási lehetőséggel beadott bevallások önellenőrzései mind a webes felületen, mind a gép-gép kapcsolaton keresztül.

2024. július 1.

Enyhe zsugorodás júniusban: 50 pont alá esett a júniusi BMI

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke: 49,4. Júniusban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt visszaesésről számoltak be. Az elmúlt időszak mérsékelt bővülését követően ebben a hónapban fordulat következett be a feldolgozóiparban, a BMI index 50,0 pont alatt áll – közölte hétfőn a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

2024. július 1.

Árfolyam az áfában (XXIV. rész)

A cikksorozat záró része az IOSS rendszer árfolyamkérdéseivel kapcsolatos példákat mutat be, valamint kitér arra, hogy milyen árfolyamra vonatkozó előírások irányadóak, ha az ügyletről nem számla, hanem nyugta készül.