Nem csökkenhet az adóbevallás adattartalma


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A személyi jövedelemadó bevallásra a jelenlegi adattartalomnál nem lehet szűkebbet előírni – nyilatkozta Varga Árpád, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnökhelyettese a Figyelőnek.


A hetilap csütörtöki számában megjelenő, a lap által az MTI-hez eljuttatott interjúban az elnökhelyettes kifejtette: a vártnál nehezebben terjed az egyszerűsített bevallási mód, amelyet az adózó felhatalmazásával a NAV készít el. Az idén 300 ezer egyszerűsített bevallás készült, ami szerinte jó eredmény.

A NAV elnökhelyettese hangsúlyozta azt is, hogy a magyar adórendszer jelenleg ötféle megoldást kínál a bevallások elkészítésére, benyújtására, ez bőségesnek mondható. Külföldön általában legfeljebb két-háromféle módon tehetik ezt meg az adózók.

RODIN adózási-számviteli szakmai rendezvények

Arra a kérdésre, hogy mikor vehetik meg az online kapcsolatra alkalmas pénztárgépeket a kereskedők, az elnökhelyettes azt válaszolta, nincs meggyőződve arról, hogy júliustól mind a 200 ezer új pénztárgép üzembe áll majd. Ennyi cserét nehéz lenne végrehajtani a hátralévő időben.

Hozadéka azonban már most is van a törvénynek. Azt tapasztalja a NAV, hogy a kereskedők intenzívebben kezdték el használni a pénztárgépeket, mert attól tartanak, hogy az adóhatóság visszamenőleg felbecsülheti a forgalmukat – mondta többek közt Varga Árpád.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

eÁfa bevallás előnyei – új technológiák alkalmazása az Áfa rendszerében

2024-ben bevezetésre került az elektronikus áfa rendszer, amely a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználásával az áfa bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás keretében csökkenti a vállalkozások számára az adminisztrációs terheket. Egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A HÍD Consulting segítségével áttekintjük a digitális szabályozás részleteit