Nem tetszik az adórendszer az IMF-nek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az állam sokat költ, amit piactorzító adókból finanszíroz – véli az IMF.


Az IMF szerint új gazdaságpolitikai irányra van szükség Magyarországon a fenntartható költségvetési konszolidációhoz, a növekedés és a bizalom elősegítéséhez, a pénzügyi szektor rendbetételéhez és a strukturális reformok végrehajtásához – közölte a Nemzetközi Valutaalap (IMF) magyarországi, a négyes cikkely szerinti országlátogatását végző delegációja hétfőn kiadott közleményében.

A delegáció közlése szerint a 2012. évi 1,5 százalékos visszaesés után idén várhatóan stagnál a magyar gazdaság, amiért strukturális okokon túl néhány gazdaságpolitikai intézkedés is okolható. A jelenleg követett gazdaságpolitikát előrevetítve az idei évre 3,25 százalékos GDP-arányos hiány várható, és a deficit a következő években is 3 százalék fölött marad, így az államadósság szintje az elkövetkező években a GDP 78 százalékán ragad – írja az IMF.

A valutaalap úgy véli, hogy a kormányzati kiadások továbbra is magasak, amiket a kabinet egyre inkább piactorzító adókból finanszíroz – véli a valutaalap. A kormányzati kiadások hatékonyságának növelése lehetővé tenné az adórendszer racionalizálását, ami ösztönzőleg hatna a beruházásokra, a munkaerő-piaci aktivitásra és a növekedésre – javasolja az IMF; a szervezet szerint 2015-re 2 százalék alá kell csökkenteni a GDP-arányos hiányt, hogy az államadósság GDP-arányos szintje stabilan csökkenő pályára álljon.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 7.

A jövedelem-(nyereség-) minimum szabályozás kapcsolata az egyéb társaságiadó-jogintézményekkel

A jövedelem-(nyereség-) minimum nem újkeletű a társasági adó rendszerében, cikkünk nem is a jogszabályi háttér ismertetésével kíván foglalkozni, hanem azt vizsgálja meg, hogy miként befolyásolja bizonyos más társasági adó jogintézmények alkalmazhatóságát az, ha az adózó az adóalapját a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (Tao. tv.) 6. § (5) bekezdés b) pontja alapján állapítja meg.