Nyilvános a magyar-amerikai adómegállapodás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az amerikai és a magyar adóhatóság – az IRS és a NAV – együttműködési megállapodása hatályba lépett.

 


A két hatóság közötti megállapodás már szeptember 23-án hatályba lépett, a NAV csütörtön hozta nyilvánosságra a honlapján a dokumentumot. 

A megállapodás bevezetője szerint 2014. február 4-én az Amerikai Egyesült Államok kormánya és Magyarország kormánya kormányközi megállapodást (IGA) írt alá a következő címmel: „Megállapodás az Amerikai Egyesült Államok kormánya és Magyarország kormánya között a nemzetközi adóügyi megfelelés előmozdításáról és a FATCA szabályozás végrehajtásáról”. A megállapodás konkrétan előírja bizonyos információk automatikus cseréjét az egyesült államokbeli és magyarországi jelentendő számlákat illetően.

Navigátor Adózás modul

Az Art. Navigátor és az Áfa Navigátor csomagban, 10% kedvezménnyel.

A navigátorok a jogi eljárásokat a kezdeményezéstől a lezárásig folyamatábrákkal követik végig, a kapcsolódó anyagok (jogszabályok, Nav-állásfoglalások, nyomtatványok) egy kattintással elérhetőek.

Megrendelés >>

A dokumentum visszautal az 1979. február 12-én Washingtonban az Egyesült Államok kormánya és a Magyar Népköztársaság kormánya által aláírt, a jövedelemadók terén a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának megakadályozásáról szóló egyezményre.


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Az utalványok uniós áfaszabályozása (3. rész)

Az Európai Unió Bizottsága a közelmúltban jelentést készített az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak az Irányelv 410b cikke alapján az utalványok fogalommeghatározása, forgalmazási láncai és a be nem váltott utalványok áfaszabályozásáról. E jelentés alapján megvizsgáljuk az utalványok témakörét az áfa-rendszerében.

2024. december 6.

A civil szervezetekre vonatkozó szabályok a társasági adóban

A civil szervezetek gazdaságban betöltött egyedi szerepére tekintettel, ezen szervezetek társaságiadóalap-megállapítási és -fizetési kötelezettségeit a jogalkotó az általános, valamennyi gazdálkodóra vonatkozó szabályokat szem előtt tartva, de az egyedi sajátosságokat figyelembe véve határozza meg. Írásunkban a civil szervezetekre vonatkozó rendelkezéseket és azok gyakorlati alkalmazását ismertetjük, figyelmet fordítva a közhasznú minősítéssel rendelkező szervezetekre vonatkozó speciális szabályokra is.