Ön jogosan igényelt gázártámogatást? Az APEH nemsokára vizsgálódik


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az APEH csak május végétől fogja ellenőrizni a gáz-és távhőtámogatások jogosságát, mert a magánszemélyek adóbevallásának határideje még nem járt le.

Az adóhatóság főosztályvezetője keddi sajtótájékoztatóján elmondta: az esetleges visszaéléseket csak a magánszemélyek adóbevallásának ismeretében vizsgálhatják. A támogatás igényléséhez a megelőző hónapok jövedelméről kellett nyilatkozni.

A személyi jövedelemadó bevallásának határideje azonban május 21., így az APEH csak ezt követően tudja összevetni a Magyar Államkincstártól kapott adatokat az adóhatósághoz érkezett bevallásokkal – mondta Hajdu Miklósné. Az ellenőrzést egy számítógépes programmal hajtják végre – tette hozzá.

A vagyonosodási vizsgálatok 10 ezer érintettje biztosan számíthat arra, hogy ellenőrzik, nem adott-e be támogatási kérelmet – közölte a főozstályvezető. Ezek az ellenőrzések egyébként folyamatosan zajlanak, eddig 4 ezer vagyonosodási viszgálat zárult le – mondta Hajdu Miklósné, részleteket azonban nem árult el ezzel kapcsolatban.

Forrás: Hírszerző


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.

2024. április 24.

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.