Online pénztárgépet a magánrendelőkbe?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magánegészségügyi szolgáltatói szektor „kifehérítése” érdekében az online pénztárgépek bevezetését javasolja a kormánynak a kedden megalakult Primus Magán Egészségügyi Szolgáltatók Egyesülete.


Közleményük szerint ugyan az egyesület tagjai által működtetett privát egészségügyi központokban a térítésköteles szolgáltatások árát hivatalos árlista alapján határozzák meg és teszik közzé, valamint számlát állítanak ki az ellátásról, az egyesület tagjai szerint elengedhetetlen a magánegészségügyi szektor átláthatóságának fokozása és a működési szabályok betartása.

Ennek egyik eszköze lehet az online pénztárgépek használata, ezáltal tartják lehetségesnek a nem az előírásoknak megfelelően működő rendelők és orvosok jelenlétének megszűnését – olvasható a közleményben.

Az újonnan létrejött szervezet a közeljövőben saját védjegyet hoz létre, amelyet a tisztességesen működő magánszolgáltatóknak kaphatnak meg és használhatnak. A védjegy megszerzéséhez szükséges részletek és kritériumok az ősz folyamán ismerhetők meg. A védjegyet évről évre meg kell majd újítani, és az elnyeréséhez szükséges feltételek teljesülését a köztes időben, az auditálásban részt vevő cégek szigorúan ellenőrizni fogják.

 

A szakmai szervezetet tizenkét magánszolgáltató alapította.

A közlés szerint a szervezetet megalapító vállalatok tavaly több mint félmillió orvos-beteg találkozót és ötmilliónál is több diagnosztikai vizsgálatot végeztek, és saját tapasztalatuk szerint évről évre egyre több páciens választja a magánellátásban elérhető szolgáltatásokat. Az egyesület tagjai 4,5 milliárd forint adót fizettek be, és 3300 ember számára biztosítanak munkahelyet.

A tagok úgy vélik, hogy az Egyesület megalapítását követően hatékonyabban tudnak majd párbeszédet folytatni az ágazat szereplőivel, valamint fellépni „a közös ügyek érdekében”, képviselve a pácienseket és a megbízhatóan működő magánszolgáltatókat egyaránt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 24.

A közvetett adózás rendszere Egyiptomban (1. rész)

Egyiptom modern áfa-szabályozása 2016-ra datálható, ekkor lépett életbe az új áfa-törvény, amely felváltotta a korábbi termék-szolgáltatás jellegű adót. A törvény két jelentős módosításon esett át, először 2020-ban, majd 2022-ben.

2024. május 24.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: az új hazai ESG szabályozás lényeges szereplői (3. rész)

A hazai ESG szabályozás új mérföldkövének számító 2023. évi CVIII. törvény rendelkezéseit feldolgozó cikksorozatunk harmadik és egyben utolsó részében a törvény által létrehozott intézményi struktúra legfontosabb szereplőit, azok feladatköreit, valamint az ESG keretrendszerhez kapcsolódó nyilvántartások legfontosabb szabályait mutatjuk be.

2024. május 23.

NAV: fiktív számlákat fogadott be több gyógyszertár

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy számlázási láncolat ellenőrzésekor négy gyógyszertárnál állapította meg, hogy fiktív számlákat fogadtak be. A gyógyszertárak 6,5 millió forint adót vallottak be utólag, azt befizették a költségvetésbe, a számlakibocsátó cégek adószámait a hatóság törölte.