Sok igazolás kell a bérkompenzációhoz


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Átlagosan 10 és 18 ezer forint közötti összeggel kompenzálták a dolgozókat. Eddig 340 ezren kérték, hogy egyenlítsék ki fizetésüket. Az egészségügyben dolgozók, a pedagógusok, a közhivatalnokok március 19-ig kérhetik a bérkiegészítést – írja a Napi Gazdaság.

Aki kéri, annak a kompenzációt visszamenőlegesen, a januári és a februári hónapokra is elszámolják. Az MTI Hírcentrum információi szerint a közszférában foglalkoztatottak közül eddig 340 ezren jelezték, szeretnék, ha kiegyenlítenék fizetésüket, ami az adójóváírás megszűnése miatt csökkent.

A kormány szándéka szerint senki nem kereshet kevesebbet idén, mint tavaly, a köztisztviselőket és közalkalmazottakat tömörítő szakszervezet szerint azonban ez nem valósult meg teljesen. Fehér József főtitkár a Kossuth Rádióban elmondta: az eddig tapasztalatok szerint több ezer embernek lett kevesebb a nettó fizetése. Hozzátette: szerinte rendkívül nehézkes és bürokratikus a rendszer, hiszen számos igazolást, nyilatkozatot kell beszerezni ahhoz, hogy valaki egyáltalán hozzájuthasson a kompenzációhoz.

Banai Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára szerint aki már leadta kompenzációs igényét, és jogosult is rá, azt már kárpótolták, vagy ez rövidesen megtörténik.

Az előzetes becslések szerint átlagosan 10 és 18 ezer forint közötti összeggel kompenzálták a közszféra dolgozóit.

Forrás: Napi Gazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.