Sokak adóját vallja be maga a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint 300 ezer adózó kérte a NAV közreműködését a bevallása elkészítésében – közölte az adóhatóság.


Idén több mint 300 ezer adózó kérte a Nemzeti Adó-, és Vámhivatal (NAV) közreműködését a bevallása elkészítésében, az érvényesen nyilatkozók hétfőig kapják meg az adóhatóságtól az egyszerűsített bevallásukat postán vagy elektronikusan – közölte a NAV.

Ha az adózó elfogadja az ajánlatot, nem kell semmit tennie, az az adózó által benyújtott bevallásnak minősül május 20-án. Aki azonban módosítja vagy kiegészíti a bevallási ajánlatot, annak 1 aláírt példányt május 20-áig kell visszajuttatni a NAV-hoz. 

Ha valakinek jövedelemadót kell fizetni, akkor azt május 20-áig kell megtennie, vagy a bevallási nyomtatványon jelzett részletfizetésnek megfelelően – 200 ezer forintig 6 havi részlet kérhető- elkezdeni a részletfizetést. A csekk beszerzéséről az adózónak kell gondoskodni, de a befizetés teljesíthető átutalással – a közlemény rovatban szerepeljen az adóazonosító – illetve ügyfélszolgálatokon bankkártyával is. Akinek visszaigényelhető adója van és kérte annak visszautalását, úgy azt a bevallás főlapján kell jeleznie, valamint az utaláshoz szükséges bankszámlaszámot vagy postai címet is meg kell adnia. 

Az szja 1 százalékáról május 20-ig lehet rendelkezni, senki ne feledkezzen meg róla, éljen a törvény adta lehetőséggel – hívta fel a figyelmet a NAV.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 11.

Lazít a kormány a lakás-takarékpénztári megtakarítások szabályozásán

Egy éjszaka megjelent jogszabálytervezet értelmében módosítanának több, a pénzügyi közvetítőrendszert érintő törvényt. A jórészt technikai jellegű módosítások mellett a lakástakarékpénztárakról szóló 1996. évi CXIII. törvény három lényeges ponton változna – írja a Portfolio.

2024. szeptember 11.

Kisokos az ekhóról (1. rész)

Az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho) olyan adózási forma, amit egyes meghatározott foglalkozások művelői választhatnak – főként a művészet, média és sport területén –, ha van olyan bevételük is, ami után az általános szabályok szerint fizetik meg a közterheket.