Strasbourgig mennek a hazai játékgépesek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulnak jogorvoslatért a hazai játékterem-üzemeltetők, akik kártérítést szeretnének a tavaly októberi sürgősséggel elfogadott törvénymódosítás miatt – írja a Népszabadság.


A lap szerint több játékgép-üzemeltető adott megbízást Karsai Dániel ügyvédnek, aki korábban a strasbourgi bíróságon dolgozott jogészként. Amennyiben az Emberi Jogok Európai Bírósága nekik ad igazat, úgy az több milliárd forintba kerülne a magyar államnak.

Az ügyvéd szerint az önmagában nem kifogásolható, hogy az állam szabályozni akarta a játéktermeket, az viszont igen, hogy nem hagytak felkészülési időt az érintetteknek és a kártalanításukról sem intézkedtek. Karsai szerint teljes és azonnali kártérítés járt volna az üzemeltetőknek. Korábban is volt már példa olyan esetre, hogy Strasbourg nem egy konkrét döntést, hanem annak körülményeit tartotta elfogadhatatlannak – írja a Népszabadság.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.