Számlalottó indult Szerbiában


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nyereményjátékot indított a szerb kormány a szürkegazdaság visszaszorítása és az adózási morál emelése érdekében: a résztvevők bolti számlák összegyűjtésével nyerhetnek értékes díjakat, akár egy belgrádi lakást is.


A Vedd el a számlát, és nyerj! elnevezésű akció során a „játékosok” feladata az, hogy összegyűjtsék a vásárlásaik során kapott számlákat, és azokat egy előre megcímzett, ingyenes borítékban elküldjék az adóhivatalnak. Egy-egy borítékba tíz darab, egyenként legalább száz dinár (250 forint) értékű számlának kell kerülnie. 

A nyereményjáték február elseje és április elseje között zajlik, s fődíja egy belgrádi lakás, ám műszaki cikkeket, utazásokat és gépkocsikat is lehet nyerni. A főnyereményt április másodikán sorsolják ki, de előtte még három húzást tartanak.  

 

Az illetékesek azt kívánják ezzel elérni, hogy a vásárlók mindig kérjenek számlát, az eladók pedig ne követhessenek el visszaéléseket, elsősorban adócsalást.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 20.

Nem emelné az adókat az új francia kormány

Franciaországnak „vasárnap előtt” meglehet az új kormánya – jelentette be Michel Barnier miniszterelnök csütörtök este, miután bemutatta Emmanuel Macron államfőnek a 38 kormánytag nevét tartalmazó listát.

2024. szeptember 20.

Hamis játékokra csapott le a NAV

Közel húszezer hamis játékot foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy budapesti játékbolt titkos raktárában.

2024. szeptember 20.

A közvetett adózás rendszere Algériában (4. rész)

Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!