Számviteli beszámoló: megszüntethetik a mulasztó céget


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Idén már az összes, számviteli beszámoló benyújtását elmulasztó cégre alkalmazni kell az adószám-felfüggesztés szankcióját – közölte az APEH.

A beszámoló benyújtására előírt határnapot követő harminc napon belül felszólító levelet küld az APEH a kötelezettségük teljesítését elmulasztó cégeknek. Tavaly csak azokat az eltérő üzleti éves cégeket szólította fel az adóhatóság a kötelezettség teljesítésére, amelyek esetében a mérlegforduló nap április harmincadika utánra esett. 2010-ben azonban már valamennyi mulasztó cég esetén alkalmazzák az adószám felfüggesztés szankcióját, ideértve a naptári év szerint működő cégeket is.

A számviteli beszámoló elektronikus benyújtását a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (Szv. tv.) 154. §, valamint a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról, és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény 18.-19. paragrafusai szabályozzák. A Szv. tv. szerinti beszámoló letétbe helyezésének és közzétételének teljesítéséhez szükséges EB (elektronikus beszámoló) jelű elektronikus űrlap az IRM honlapjáról tölthető le, és a Központi Elektronikus Szolgáltató Rendszer (KR) használatával nyújtható be a törvény által előírt mellékletek, illetve közzétételi költségtérítés fizetését igazoló nyugta csatolásával az IRM Céginformációs Szolgálatának.

Az EB elektronikus űrlapot – a csatolmányok leválasztása után – az IRM Céginformációs Szolgálata továbbítja az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) részére, a kötelezettségüket nem teljesítő adózók kiszűrése céljából – áll az APEH tájékoztatójában.

Forrás: vállalkozói negyed


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.