Szélesítené a családi adókedvezményt a KDNP


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A családi adókedvezményt kiterjesztené a járulékokra a szegényebbek esetében a kisebb kormánypárt. A kabinetet nem lelkesíti az ötlet.


Az átlagkeresetű családoknak havi 30 ezer forintos többletet jelenthet, ha a családi adókedvezmény a járulékokra is kiterjeszthető lenne abban az esetben, ha az érintettek adóalapja nem teszi lehetővé a kedvezmény teljes kihasználását – javasolta pártja nevében napirend előtti felszólalásában Pálffy István, a KDNP képviselője.

Az intézkedés számításaik szerint éves szinten 30-35 milliárdos pluszkiadást jelentene a költségvetésnek – mondta a politikus.

Cséfalvay Zolán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára válaszában azt mondta: a kormány célja, hogy a családi adókedvezmény minden érintett számára kihasználható legyen, de figyelni kell az intézkedés költségvetési vonzatára is. A már elkészült hatásvizsgálatok szerint a KDNP javaslatának maradéktalan megvalósítása 48 milliárd forintos kiesést jelentene a büdzsének.

A javaslatról még nem született döntés – közölte az államtitkár.

MEGJELENT – dr. Szakács Imre: Számvitel A-tól Z-ig – 10. bővített, átdolgozott kiadás

A Számvitel A-tól Z-ig tizedik kiadását az olvasók visszajelzései alapján dolgozta át a Complex Kiadó A kiadvány a számviteli törvény és a hozzá kapcsolódó jogszabályok alapján mutatja be a számvitel lényegét, összefüggéseit és alapvető tudnivalóit – részletes magyarázatokkal és példákkal.

A Kiadvány a Complex Kiadó webshpojában megvásárolható.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.

2024. június 26.

Ismételt adóellenőrzés

Az adóigazgatási rendtartásról szóló 2017. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Air.) lehetővé teszi az adózó számára, hogy ő maga kérje az ellenőrzés megismétlését, ha álláspontja szerint az általa feltárt új tények, körülmények a korábbi ellenőrzés eredményét megváltoztatnák.