Több ezer ruhát foglalt le a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

 Távol-keleti bálázott, márkátlan ruhák közé rejtették a hamis termékeket.


Több mint 3200 darab, 40 millió forint értékű hamisított ruhaneműt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei hat, az országból kilépni készülő kisbuszban a beregsurányi magyar-ukrán határátkelőhelyen – közölte a hatóság Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei adó- és vámigazgatóságának sajtóreferense. Magyar Norbert elmondta, hogy a buszokban utazó ukrán-magyar állampolgárságú férfiak az okmányok alapján távol-keleti bálázott, márkátlan ruhát vittek volna Ukrajnába, és ezek közé rejtették el a különböző világmárkák hamis jelzésével ellátott árut.

 

A csempészek arra is ügyeltek, hogy ne egyszerre érkezzenek a határátkelőhöz. Az első járművet átvizsgálva azonban a pénzügyőrök azonnal kiszűrték az átlépésre várakozók közül a többi csempészt is – ismertette a sajtóreferens.

A pénzügyőrök a hamis ruhaneműt lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 1.

eÁFA: már benyújtható az önellenőrzés

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) eÁFA-rendszerében már benyújthatók az újfajta bevallási lehetőséggel beadott bevallások önellenőrzései mind a webes felületen, mind a gép-gép kapcsolaton keresztül.

2024. július 1.

Enyhe zsugorodás júniusban: 50 pont alá esett a júniusi BMI

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke: 49,4. Júniusban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt visszaesésről számoltak be. Az elmúlt időszak mérsékelt bővülését követően ebben a hónapban fordulat következett be a feldolgozóiparban, a BMI index 50,0 pont alatt áll – közölte hétfőn a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

2024. július 1.

Árfolyam az áfában (XXIV. rész)

A cikksorozat záró része az IOSS rendszer árfolyamkérdéseivel kapcsolatos példákat mutat be, valamint kitér arra, hogy milyen árfolyamra vonatkozó előírások irányadóak, ha az ügyletről nem számla, hanem nyugta készül.