Trafikok: május 31-ig kérhető a vámhatósági engedély


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

2013. július 1-jét követően a dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenység kizárólag a vámhatósági engedély birtokában folytatható, a koncessziós szerződés megkötése ugyanakkor még nem elégséges feltétele a tevékenység folytatásának. A törvény a vámhatósági engedélyezési eljárás lefolytatására 30 napot biztosít az engedély iránti kérelem benyújtásától számítva.


Az aláírt koncessziós szerződésekhez képest egyelőre kevés számú kérelem érkezett a vámhatósághoz, ezért várható, hogy a határidőhöz közeledve nagy számban érkeznek engedély iránti kérelmek – áll a NAV közleményében. Az engedélyezési eljárás lefolytatásának zökkenőmentessége érdekében ajánlott a kérelmek mielőbbi benyújtása.

Fontos, hogy a kérelmező körültekintően járjon el, lehetőség szerint használja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján közzétett kérelem nyomtatványt és csatolja az előírt mellékleteket. A kérelemhez csatolandó okmányokról bővebben a koncesszió aláírásakor átadott tájékoztató csomagban található, „Tájékoztató a pályázatot elnyertek részére” című dokumentumban olvashatnak, amely az adóhatóság honlapján is elérhető.

RODIN adózási-számviteli szakmai rendezvények

Mindazon gazdálkodóknak, akik a koncessziós szerződésükben vállalták, hogy a dohánytermék kiskereskedelmi tevékenységet 2013. július 1-től megkezdik, a vámhatósági engedély iránti kérelmet legkésőbb 2013. május 31-ig ajánlott benyújtaniuk, figyelemmel a kérelmek várhatóan magas számára és az engedélyezési eljárásra biztosított ügyintézési határidőre.

A NAV honlapján olvasható tájékoztató szerint Pest, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében több helyszínnel bővült a vámhatósági engedély iránti kérelmet befogadó vám- és pénzügyőri igazgatóságok elérhetősége. Ezek listáját itt találja.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

eÁfa bevallás előnyei – új technológiák alkalmazása az Áfa rendszerében

2024-ben bevezetésre került az elektronikus áfa rendszer, amely a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználásával az áfa bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás keretében csökkenti a vállalkozások számára az adminisztrációs terheket. Egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A HÍD Consulting segítségével áttekintjük a digitális szabályozás részleteit