Új szabályok a termékdíjkedvezményről


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A termékdíjkedvezményt június elsejétől a Környezetbarát Termék Közhasznú Társasággal kötött védjegyhasználati szerződés alapján lehet igénybe venni. Amennyiben a csomagolás vagy annak összetevője védjegyhasználati joggal rendelkezik, a kötelezett a Környezetbarát Termék Közhasznú Társaság erre vonatkozó igazolásával is jogosult termékdíj-kedvezményre.

A 7/2009. (V. 29.) KvVM rendelet módosította a környezetvédelmi termékdíjról szóló törvény végrehajtására kiadott 10/1995. (IX. 28.) KTM rendeletet. Eszerint a termékdíjkedvezményt a Környezetbarát Termék Közhasznú Társasággal kötött érvényes környezetbarát védjegyhasználati szerződés alapján lehet igénybe venni. Amennyiben a csomagolás vagy annak összetevője a környezetbarát védjegyhasználati joggal rendelkezik, a termékdíjfizetésre kötelezett a Környezetbarát Termék Közhasznú Társaság erre vonatkozó igazolásával is jogosult termékdíj-kedvezményre. A műanyag (bevásárló-reklám) táskán a mentesség érdekében feltüntetett környezetbarát védjegynek a műanyag (bevásárló-reklám) táska egyik főoldala legalább 20 százalékát kitevő felületét kell fednie. Átmeneti rendelkezés írja elő, hogy a június elseje előtt környezetbarát jelzés feltüntetésével gyártott műanyag (bevásárló-reklám) táska a mentesség igénybevétele céljából a rendelet hatálybalépését követő 120 napig hozható forgalomba.

A rendelet módosította továbbá az eredeti jogszabály 4. számú mellékletét (Termékdíjköteles termékek és anyagok köre), valamint a 7. számú mellékletét (Környezetvédelmi Termékdíj Kódok) is.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.