Üzemanyag-jelölés: pluszbevétel adócsökkentésre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A nemzetgazdasági miniszternek az idén július 31-ig kell kidolgoznia azt a jogszabályt, amely lehetővé teszi, hogy az üzemanyagok jelöléséből származó többlet adóbevételt a következő adóévben adócsökkentésre lehessen fordítani – derül ki a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatból.


A kormány emellett felkéri a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnökét, hogy március 31-ig dolgozzon ki egy olyan javaslatot, amely alapján a behozott kőolaj és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről szóló törvényben előírt ellenőrző és jelölő rendszer alkalmazható lesz az üzemanyagokkal kapcsolatban. Ennek célja a jövedéki adó és az általános forgalmi adó fizetési kötelezettség elkerülésével összefüggő tevékenység felderítése, illetve megakadályozása.

A NAV elnökének a munkába be kell vonnia a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetséget. A határozatban szerepel az is, hogy a nemzeti fejlesztési miniszternek mielőbb új változatban kell benyújtania az Országgyűlésnek a behozott kőolaj és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről szóló törvényjavaslatot.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 1.

eÁFA: már benyújtható az önellenőrzés

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) eÁFA-rendszerében már benyújthatók az újfajta bevallási lehetőséggel beadott bevallások önellenőrzései mind a webes felületen, mind a gép-gép kapcsolaton keresztül.

2024. július 1.

Enyhe zsugorodás júniusban: 50 pont alá esett a júniusi BMI

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke: 49,4. Júniusban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt visszaesésről számoltak be. Az elmúlt időszak mérsékelt bővülését követően ebben a hónapban fordulat következett be a feldolgozóiparban, a BMI index 50,0 pont alatt áll – közölte hétfőn a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

2024. július 1.

Árfolyam az áfában (XXIV. rész)

A cikksorozat záró része az IOSS rendszer árfolyamkérdéseivel kapcsolatos példákat mutat be, valamint kitér arra, hogy milyen árfolyamra vonatkozó előírások irányadóak, ha az ügyletről nem számla, hanem nyugta készül.