Vagyonosodási vizsgálaton buktak meg a segélyből élők


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vagyonos, de hivatalosan segélyből élő családnál talált 38 millió forint eltitkolt jövedelmet a NAV.


Egy Nógrád megyei családnál tartott vagyonosodási vizsgálat csaknem 38 millió forint eltitkolt jövedelemre derített fényt, ami több mint 10 millió forint adófizetési kötelezettséget eredményezett – közölte a NAV Nógrád Megyei Igazgatósága.

Az esetre is állampolgárok hívták fel a NAV figyelmét, a bejelentőknek az szúrt szemet, hogy az érintettek nem dolgoznak, vélhetően nem is adóznak, mégis nagy értékű ingó- és ingatlanvagyonnal rendelkeznek.

Mint írják, a család tagjai – egy kivételével – egyáltalán nem rendelkeztek adóköteles jövedelemmel, a havi bevételt a gyes, a gyed, és a családi pótlék jelentette. A dolgozó családtag a vizsgált években mindössze két hónapot töltött munkával.

A szűkös bevételek ellenére nagy értékű gépkocsit vásároltak, hiteltörlesztést fizettek, ingatlant szereztek. Adóköteles jövedelemmel nem csak a vizsgált években nem rendelkeztek, hanem az azt megelőző években sem volt bevallott jövedelmük, így adózott megtakarításuk sem.

A NAV a közleményben hangsúlyozza: kiemelt figyelmet fordítanak a hasonló helyzetek vizsgálatára.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)