Változnak a saját munkavállaló képzésével kapcsolatos elszámolások


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Augusztus másodikán lép hatályba a 12/2008. (VII. 18.) SZMM rendelet, amely módosította a szakképzési hozzájárulást a saját munkavállalói részére szervezett képzéssel teljesítő hozzájárulásra kötelezett költségei elszámolásának feltételeiről és az elszámolás szabályairól szóló 13/2006. (XII. 27.) SZMM rendelet szabályait.

Külső képzés esetén a képző intézmény hozzájárulásra kötelezettnek a dokumentálási kötelezettsége teljesítése érdekében köteles átadni az akkreditációs tanúsítványt, a hozzájárulásra kötelezett saját munkavállalójával megkötött felnőttképzési szerződést, OKJ-ban nem szereplő, valamint nem akkreditált program alapján folytatott képzés esetén képzési programot, akkreditált képzés esetén pedig a program-akkreditációs tanúsítvány cégszerűen hitelesített másolatát. Újdonság ugyanakkor, hogy a felnőttképzést folytató intézmények nyilvántartásba vételének részletes szabályairól szóló 48/2001. (XII. 29.) OM rendelet 4. §-ában meghatározott, az intézmény nyilvántartásba vételéről szóló értesítés, illetve igazolás cégszerűen hitelesített másolatát is.

A rendelet ezen felül az eredeti jogszabálynak mind az öt mellékletét módosította. Így megváltozott a szakképzési hozzájárulásnak a saját munkavállalói részére szervezett képzésre fordított keretrészéről szóló bejelentőlap, a képzési adatlap, az elszámolt képzéssel kapcsolatban megőrzendő dokumentumok felsorolása, valamint az elszámolható kiadások felsorolása, szabályai is.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.