Varga: kérdés még az albérletadó mértéke


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A nemzetgazdasági tárcánál szeretnék, ha a fekete albérleti piac kifehéredne. Jövőre változik az online pénztárgépre kötelezettek köre.


A Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) felkészült az online pénztárgépek kötelező használatának január elsejei kiterjesztésére, a gépek engedélyeztetése jól halad – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Díj a sikeres vállalkozásokért elismeréseinek átadása után az újságíróknak szerdán, Budapesten. 

Hangsúlyozta: a korábban tervezett szeptember végi időpont helyett egységesen január elsejétől lesz kötelező az online pénztárgép használata. 

Az online pénztárgép használatára újonnan kötelezettek köre nem változik, a ruhatisztítókkal, autójavítókkal, pénzváltókkal és a taxisokkal együtt a masszőröknek is be kell szerezni a pénztárgépeket. 

Kérdésre elmondta, hogy az ingatlanpiacot folyamatosan nyomon követik, az internetes cégek megjelenése az albérleti piacot jelentősen befolyásolja. Arra készülnek, hogy az adózás egyszerűbb legyen, az NGM-ben ez a munka folyamatban van. 

Az évi 1500 forintos négyzetméterenkénti albérletadót firtató kérdésre azt mondta: ez az egyeztetés során dőlhet el. Nem az a cél, hogy olyan adómértéket vessenek ki, amely a vállalkozás legális folytatását ellehetetleníti. Szeretnék, ha a fekete albérleti piac kifehéredne – mondta.

Az őszi adómódosító csomagba kerülhetnek bele az ezzel kapcsolatos változások az érintettekkel való egyeztetést követően.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 12.

NAV: a lakosság csak megbízható, ismert online áruházakból rendeljen

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) azt tanácsolja a lakosságnak, hogy csak megbízható, ismert online áruházakból rendeljen; a túlságosan alacsony áron világmárkákat kínáló weboldalak nagy valószínűséggel hamis termékeket értékesítenek – hívta fel a figyelmet az adóhivatal.

2024. november 12.

A magánszálláshely-szolgáltató által elszámolható értékcsökkenési leírás

Magánszálláshely-szolgáltatást folytató adószámos magánszemély alkalmazhat-e értékcsökkenési leírást a kizárólag magánszálláshely-szolgáltatás céljára üzemeltetett épületére? Ha igen, akkor is elszámolhatja, ha csak magánszálláshely-szolgáltatást végez, ingatlan-bérbeadást pedig nem? Ilyen esetben vonatkozhat rá a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 11. melléklet II. rész 2. pont k) alpontjában említett 3 százalékos értékcsökkenés? Vagy ezen kulcsot csak abban az esetben alkalmazhatja, ha egyszerre folytat szálláshely-szolgáltatást és vendéglátó tevékenységet? Alább az Adó szaklap válasza.