Védjegy segít az adótanácsadó keresésében
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Könyvelőket, adótanácsadókat minősítő rendszert vezetett be az Adótanácsadók Egyesülete – adta hírül közleményében a szervezet.
A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete XIX. Országos Adójogi konferenciáján adott át első ízben tagjainak minősítő védjegyet és oklevelet, mellyel segít a megbízható könyvelőt, adótanácsadót kereső vállalkozásoknak. A cégek az egyesület honlapjáról választhatják ki a legmegfelelőbb szolgáltatót hely, szakmai tapasztalatok és ezután már minősítés alapján is. „Remélem, hogy a jövőben ezek a védjegyek egyfajta iránytűként fognak szolgálni a vállalatok számára a partnereik kiválasztásában.”- mondta el Zara László, az Adótanácsadók Egyesületének elnöke.
A szervezet úgy alakította ki a minősítési feltételeket, hogy azok valóban garanciát jelentsenek viselőjük magas szintű szakmai munkájára, ugyanakkor teljesíthetőek, legyenek. A két fokozatú minősítéssel szeretnének könnyen értelmezhető visszajelzést adni arról, hogy ki mennyit tesz szakmai fejlődéséért, és további erőfeszítésekre ösztönözni a tagokat. „A minősítési rendszer kialakításával szeretnénk helyzetbe hozni a valóban minőségi szolgáltatást nyújtó tagjainkat. Biztosak vagyunk benne, hogy a naprakész, összevethető adatokat tartalmazó adatbázis segíti a számviteli szakma, a vállalkozások és hatóságok közötti bizalom megerősödését, a szakma tisztulását.” – emelte ki Zara László.
Azonban a célt csak a vállalkozásokkal közösen érhetjük el. Az egyesület szeretné, ha a számviteli szakemberek és adótanácsadók kiválasztásakor döntési szempont lenne a felkészültség és a szakmai igényesség.
ADÓklub Online 2016 – Androidos okostelefonnal
|
ADÓ szaklap online
ADÓ-kódex szaklap online
Számviteli tanácsadó szaklap online
Áfa-kalauz szaklap online – ADÓ
kérdések és válaszok
Ado.hu Prémium cikkek
Rendelje meg most >>
|
Az alapfokozat az „elismert tag” elnevezést kapta. Elismert tagok lehetnek, akik legalább 2 éve tagjai az egyesületnek, legalább 6 továbbképzést célzó rendezvényen részt vesznek két év alatt, és tevékenységüket a külvilág számára is bemutatják adatlapjuk teljes körű kitöltésével.
A második szint a „kiváló tag” fokozat. Elnyeréséhez teljesíteni kell az összes korábbi feltételt, és bizonyságát kell adni a hivatás iránti maximálisan elkötelezettségnek. Ezt lemérhetjük a hosszabb – legalább 5 éves – tagságon, a szakmai levelező fórumban megfigyelhető aktivitáson, rendszeres szakmai szerepléseken, publikációkon. Fontos szempont az is, hogy a kiváló tagnak ne legyen olyan szakmai hibája, ami miatt a felelősségbiztosítást igénybe kellett volna venni.
A feltételrendszer pontos szövege elérhető a honlapon. Az elért fokozatot a tagok a rendelkezésére bocsátott oklevelek tanúsítják, a védjegyeket az arra jogosultak közzétehetik marketing anyagaikon.
A konferencián foglalkoztak a szakmát érintő jogszabály-módosításokkal, különösképpen az Adózás rendjéről szóló törvénnyel kapcsolatos várakozásokkal is. Bár a tervezett módosítás szövege még nem ismert, az egyesület korábban számos javaslatot tett erre vonatkozóan. A szervezet reméli, hogy a jogalkotók kihasználják a jogszabály teljes újragondolásának alkalmát arra, hogy megkönnyítsék a vállalkozók és számviteli szakemberek mindennapjait, és megfogadják javaslataikat.