Egyre olcsóbbak az online pénztárgépek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A korábbi 170 helyett most 140 ezer forintba kerül egy online pénztárgép. További árcsökkenés várható.


A lengyel Novitus gyártó engedett átadási árból, és a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatal engedélyezett egy újabb típust is: mindkét típus ára 140 ezer forint körül alakul – olvasható az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerdai közleményében. Vélhetően további típusokat is engedélyeznek, így a szövetség szerint 110-120 ezer forint körüli áron is beszerezhető lesz majd a NAV szervereivel online kapcsolattartásra képes pénztárgép. Korábban piaci információk szerint 170 ezer forintért lehetett pénztárgépet vásárolni.

A beüzemelés költsége gépenként további 10 ezer forint körül lehet, és az üzemeltetés is pluszkiadást jelent: az online kapcsolatért és a kötelező szervizért is fizetni kell.

Az OKSZ emlékeztet: az 500 millió forint éves árbevétel alatti vállalkozások legfeljebb 5 pénztárgép cseréje után 50 ezer forint támogatásban részesülhetnek gépenként. A támogatást a forgalmazó köteles levonni az értékesítési árból, és azt később visszakapja a költségvetésből. Támogatási kérelem december 15-ig nyújtható be az adóhatósághoz, de a jelenleg megszabott türelmi határidő augusztus vége, és a támogatást az adóhatóság jóváhagyása nélkül nem lehet a vásárláskor igénybe venni. Ezért az OKSZ azt javasolja, hogy az érintett kereskedők a támogatás igényléséhez szükséges egyedi kód beszerzését mielőbb indítsák el az adóhatóságnál, a pénztárgép üzembe helyezéséhez szükséges azonosító igénylésével együtt. A támogatásra jogosultak esetében az igénylési kód egyidejűleg üzembehelyezési kód is.

RODIN adózási-számviteli szakmai rendezvények

Rendeléskor az ár mellett meg kell vizsgálni a pénztárgép teljesítményét is: egy élelmiszerüzletben sokkal több nyugtát kell adni, mint egy cipőboltban – tanácsolja még a kereskedők érdekvédelmi szervezete.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Mabisz: megközelítette az egymilliót a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítással rendelkezők száma tavaly

Az üzleti alapú szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítási szerződéssel, illetve az ilyen biztosítási védelemmel rendelkezők száma elérte a 947 ezret tavaly, a biztosítás által fedezett egészségügyi ellátások költsége pedig alig 20 milliárd forintról csaknem 27 milliárd forintra nőtt egy év alatt – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) hétfőn.

2024. július 3.

Díjkorrekciók és új díjcsomagok a mobilszolgáltatások piacán

Az idei év igen jelentős átrendeződést hozott a mobilszolgáltatások piacán. Az év eleji kisebb-nagyobb mértékű roamingadatkeret-emeléseket követően március elejétől mindegyik jelentős mobilszolgáltató inflációkövető díjkorrekciót vezetett be, majd alig egy-másfél hónapon belül sorra mindhárom szolgáltató teljesen megújította az előfizetéses mobiltelefon-díjcsomagjainak kínálatát, és többségében rövidesen lezárta vagy már bejelentette, hogy lezárja a korábban előfizethető, díjkorrekcióval megemelt havi díjú tarifacsomagjait.

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)