Piros lámpát kapott az RTL


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az NMHH és a GVH nem engedélyezte, hogy az RTL részt szerezzen a Centrál Digitális Média Kft.-ben.


A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa megtagadta a szakhatósági hozzájárulást, így a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megtiltotta a Magyar RTL Televízió Zrt. és a Central Digitális Média Kft. közötti összefonódást – közölte a GVH.

A Magyar RTL Televízió Zrt. 2016. október 15-én nyújtotta be arra irányuló kérelmét, hogy 30 százalékos üzletrészt, valamint irányítást biztosító jogokat szerezhessen az online tartalomszolgáltatási és hirdetési piacon jelenlévő Central Digitális Média Kft.-ben.

Mint írják, a GVH a médiatörvény rendelkezései szerint köteles szakhatósági állásfoglalást kérni az NMHH Médiatanácsától, amely azonban azt megtagadta a 2017. január 24-i szakhatósági állásfoglalásában a Bertelsmann-csoport RTL Klub, www.rtl.hu/rtlkulub, www.rtl.hu/most; valamint a CDM startlap.hu, 24.hu, NLCafé, HaziPatika.com, Vezess.hu, Hírstart.hu médiatermékei tekintetében. A Citromail.hu levelező szolgáltatás és a SegmentAd e-mail adatbázis tekintetében pedig megállapította, hogy nem rendelkezik szakhatósági hatáskörrel – írják.

A médiatanács szakhatósági hozzájárulást megtagadó állásfoglalása a médiatörvény vonatkozó szabályai szerint köti a GVH-t, erre tekintettel a GVH megtiltotta a tranzakciót. A szakhatósági állásfoglalás az eljárást lezáró döntés elleni jogorvoslat keretében támadható meg, tekintve, hogy a szakhatósági állásfoglalás ellen önálló jogorvoslatnak nincs helye – áll a kartellhatóság hétfői közleményében.

(MTI)

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

A celebek ideje lejárt? Így változik a vásárlói magatartás 2024-ben

Egyre tudatosabb vevők, kevésbé hatnak már rájuk a hagyományos vásárlásösztönző reklámok. A celebek szintén kezdik elveszíteni a befolyásolási képességüket, már a véleményvezérekre is csak akkor hallgatnak igazán a követőik, ha szakmai érvekkel keresik a figyelmüket – derül ki az EY legfrissebb, 30 országban több mint 23 000 fogyasztó megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából.

2024. június 13.

Magyarországon is megnőhet a vállalati visszaélések száma a globális gazdasági lassulás miatt

Egyre több hazai cég lép fel tudatosan a szervezeten belüli korrupció ellen. A világgazdaság lassulása azonban olyan pénzügyi nyomást helyez a vezetőkre és munkatársakra is, ami miatt az etikus működés melletti törekvések ellenére is könnyebben követnek el szabálysértést – mutat rá az EY 53 országban, köztük Magyarországon összesen 5464 munkavállaló és igazgatósági tag bevonásával készült nemzetközi kutatása.

2024. június 13.

Az MNB 45 millió forintos bírságot szabott ki egy szlovákiai cégre

Az MNB 45 millió forint bírságot szabott ki a révkomáromi (Szlovákia) székhelyű Trust Komarno s.r.o.-ra felügyeleti engedély nélküli követelésvásárlás miatt, és azonnali hatállyal megtiltotta a jogosulatlan tevékenység további folytatását, valamint feljelentést is tesz – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön.