Piros lámpát kapott az RTL


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az NMHH és a GVH nem engedélyezte, hogy az RTL részt szerezzen a Centrál Digitális Média Kft.-ben.


A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa megtagadta a szakhatósági hozzájárulást, így a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megtiltotta a Magyar RTL Televízió Zrt. és a Central Digitális Média Kft. közötti összefonódást – közölte a GVH.

A Magyar RTL Televízió Zrt. 2016. október 15-én nyújtotta be arra irányuló kérelmét, hogy 30 százalékos üzletrészt, valamint irányítást biztosító jogokat szerezhessen az online tartalomszolgáltatási és hirdetési piacon jelenlévő Central Digitális Média Kft.-ben.

Mint írják, a GVH a médiatörvény rendelkezései szerint köteles szakhatósági állásfoglalást kérni az NMHH Médiatanácsától, amely azonban azt megtagadta a 2017. január 24-i szakhatósági állásfoglalásában a Bertelsmann-csoport RTL Klub, www.rtl.hu/rtlkulub, www.rtl.hu/most; valamint a CDM startlap.hu, 24.hu, NLCafé, HaziPatika.com, Vezess.hu, Hírstart.hu médiatermékei tekintetében. A Citromail.hu levelező szolgáltatás és a SegmentAd e-mail adatbázis tekintetében pedig megállapította, hogy nem rendelkezik szakhatósági hatáskörrel – írják.

A médiatanács szakhatósági hozzájárulást megtagadó állásfoglalása a médiatörvény vonatkozó szabályai szerint köti a GVH-t, erre tekintettel a GVH megtiltotta a tranzakciót. A szakhatósági állásfoglalás az eljárást lezáró döntés elleni jogorvoslat keretében támadható meg, tekintve, hogy a szakhatósági állásfoglalás ellen önálló jogorvoslatnak nincs helye – áll a kartellhatóság hétfői közleményében.

(MTI)

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Mabisz: megközelítette az egymilliót a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítással rendelkezők száma tavaly

Az üzleti alapú szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítási szerződéssel, illetve az ilyen biztosítási védelemmel rendelkezők száma elérte a 947 ezret tavaly, a biztosítás által fedezett egészségügyi ellátások költsége pedig alig 20 milliárd forintról csaknem 27 milliárd forintra nőtt egy év alatt – közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) hétfőn.

2024. július 3.

Díjkorrekciók és új díjcsomagok a mobilszolgáltatások piacán

Az idei év igen jelentős átrendeződést hozott a mobilszolgáltatások piacán. Az év eleji kisebb-nagyobb mértékű roamingadatkeret-emeléseket követően március elejétől mindegyik jelentős mobilszolgáltató inflációkövető díjkorrekciót vezetett be, majd alig egy-másfél hónapon belül sorra mindhárom szolgáltató teljesen megújította az előfizetéses mobiltelefon-díjcsomagjainak kínálatát, és többségében rövidesen lezárta vagy már bejelentette, hogy lezárja a korábban előfizethető, díjkorrekcióval megemelt havi díjú tarifacsomagjait.

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)