Szlovák cégeket vonz a magyar adórendszer


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szlovák, sőt cseh cégek települnek hazánkba az alacsony társasági adó miatt – írja a Napi Gazdaság. Hazánk további vonzereje számukra, hogy olcsó a munkaerő.


Csak 2012 első hat hónapjában 680-nal nőtt azon szlovák cégek száma, amelyek vagy áthelyezték székhelyüket Magyarországra, vagy magyar társtulajdonosra tettek szert − írta a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági napilap adatai alapján a Napi Gazdaság.

A társasági adó alacsonyabb Magyarországon, mint Szlovákiában, ráadásul északi szomszédunknál a jelenlegi 19 százalékos kulcs 2013-tól 23 százalékra emelkedik. Magyarország további előnye, hogy az osztalék után nem kell egészségügyi járulékot fizetni, míg Szlovákiában ez 10 százalék.

Döntően a kisebb szlovák cégek gondolkodnak az áttelepülésen, írja alap, amely úgy tudja, hogy már 9895 szlovák cég működik részben vagy teljes egészében Magyarországon.

Bár Magyarország nem klasszikus értelemben vett adóparadicsom, viszont a visegrádi régióban a legjobb adólehetőségeket nyújtja a kis- és középvállalkozások számára. Ezt már a cseh társaságok is észrevették, 2012 első hat hónapjában 150 cseh társaság helyezte teljes egészében székhelyét hazánkba.

Van még egy előnye az áttelepülésnek: a szlovák és főleg a cseh átlagbérek már elhúztak a magyartól, vagyis olcsóbb a munkaerő, ráadásul az euróban számoló szlovák cégek számára a gyenge forint is előnyt jelenthet.

További részleteket itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

Áprilisi növekedés az építőiparban: Mit jelent a csökkenő cégszám

Az építőipar stabilizációja irányába mutat az idei év első négy hónapjának gazdasági teljesítménye. Kísért a múlt, további cégszámcsökkenés májusban, közel ezerrel kevesebb vállalkozás az idei évben. A cégalapítási kedv mélyponton, az elmúlt hat év legalacsonyabb aktivitása az első 5 hónapban.

2024. július 4.

Versenyfelügyeleti eljárás: Gazdasági Versenyhivatal kontra Lidl

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárás alá vonta a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt-t, mert a vállalkozás vélhetően megalapozatlan piacelsőségi állítással téveszthette meg a fogyasztókat – közölte a hatóság csütörtökön.

2024. július 4.

160 milliárd forintos pályázati felhívás várható – érdemes felkészülni!

A Niveus Consulting Group szerint a K+F pályázatokra rendelkezésre álló források akár már 2025-ben elfogyhatnak, ezért a cégeknek érdemes minél előbb pályázniuk az innovációs projektekre. A pályázatok iránti érdeklődés rendkívüli, ezt jelzi, hogy a „2024-1.1.1-KKV-FÓKUSZ” pályázatot hat nap alatt le kellett zárni, mert a támogatási igények kétszeresen meghaladták az 50 milliárd forintos keretösszeget.