Terjeszkedik a hazai Erste


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Erste Bank átveszi a BNP Paribas magyarországi privát banki üzletágát – jelentette be Jelasity Radován, az Erste Bank Hungary elnök-vezérigazgatója.


A szerződést már aláírták, a Gazdasági Versenyhivatal és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete hozzájárulása még szükséges, az akvizíció várhatóan novemberben zárul – mondta. Az ár üzleti titok – tette hozzá.

Ezzel az Erste privát banki üzletága által kezelt vagyon 60 milliárd forinttal, 200 milliárd forint fölé emelkedik – mondta a bankvezető. Jelasity Radován közölte: az akvizícióval az Erste privát banki ügyfeleinek száma 400 fővel emelkedik a mostani több mint 1800-ról. Az Erste privát banki üzletágának jelenlegi piaci részesedése 9 százalék, ami az akvizícióval 12 százalékra nő.

Az Erste privát banki üzletágánál az ügyfelek minimum 50 millió forint vagyonnal kell hogy rendelkezzenek, a prémium üzletágnál az ügyfeleknek 10-50 millió forintos vagyont kell „felmutatniuk”. Jelasity Radován kiemelte: az Erste célja a magyar piacon az, hogy növelje részesedését, s ehhez 500 ezer „munkabéres” ügyféllel akar rendelkezni a bank.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 23.

DLA Piper: átalakulóban a hazai energiapiac

Magyarország energiaimport-kitettsége 85 százalék feletti, de ez az arány a klímasemlegesség felé tett lépésekkel csökkenthető. A kilátások pozitívak: gáztárolóink jelenlegi töltöttségi szintje a régióban az egyik legmagasabb, naperőművi kapacitásunk mintegy 6 ezer MW, illetve a lakossági villamosenergia-fogyasztás is csökkenő tendenciát mutat. A DLA Piper Hungary szakértői sorra vették azokat a tényezőket, melyek az energiaszektor átalakulására a legnagyobb hatással bírnak.

2024. május 23.

EY: Új EU-s szabályozás mutatja, mi a kibervédelem minimuma

Hatalmas károkat okoz a kiberbűnözés a pénzügyi szektorban, amire az Európai Unió választ kíván adnia az úgynevezett DORA rendelettel. A már jövőre élesben működő kiberszabályozás segít felkészíteni az európai, köztük a hazai pénzügyi szervezeteket az online támadások kivédésére – hívja fel a figyelmet az EY. A vállalatoknak jól felfogott érdeke, hogy megfeleljenek a DORA által nyújtott minimális elvárásoknak, de érdemes egy jóval komplexebb, személyre szabott megközelítés alkalmazni, hogy mindenképp elkerüljék a komoly anyagi és reputációs kárral járó biztonsági incidenseket.