Történelmi csúcson a beruházások


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A beruházások volumene soha nem látott magasságba emelkedett a második negyedévben, amikor 2760 milliárd forint értékű fejlesztés valósult meg Magyarországon – közölte Varga Mihály pénzügyminiszter.

Április-júniusban 10,8 százalékkal több beruházás valósult meg, mint tavaly ilyenkor. A beruházási ráta 27,5 százalék körül alakulhatott, amellyel Magyarország továbbra is az uniós élmezőnyben szerepel – hívta fel a figyelmet a tárcavezető videoüzenetében. A beruházások nemcsak éves, hanem negyedéves alapon is erősödtek: 3,6 százalékos növekedést mértek 2021 első negyedévéhez képest – tette hozzá.

A beruházások növekedését a feldolgozóipar, a gépek és berendezések, a szállítmányozás, a raktározás, a kereskedelem és az ingatlanügyletek fejlesztései húzták – mutatott rá.

Varga Mihály szerint a támogató költségvetési politika eredményei, „tehát az, hogy nem megszorításokkal, hanem a fejlesztések ösztönzésével válaszolt a kormány a válságra”, már a beruházásokban is megmutatkoznak.

Tavaly a kormány 4000 milliárd forintot fordított a fejlesztések támogatására – emlékeztetett a pénzügyminiszter utalva arra, hogy várhatóan idén is ugyanennyit költenek erre a célra. Jövőre várhatóan 6000 milliárd forintból ösztönzi a kabinet a beruházásokat – fűzte hozzá.

„Folytatjuk a gazdaság újraindítását, a cél az, hogy megőrizzük a magyar gazdaság lépéselőnyét és dobogós helyét az uniós rangsorban” – összegezte a miniszter.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 13.

OC: a családi házak eladása volt a legnehezebb

Idén az első negyedévben a használt családi házak eladása volt a legnehezebb: ezek az ingatlanok országos átlagban 185 napig voltak a piacon, ami az előző negyedév átlagához képest 30 nappal hosszabb idő – közölte az Otthon Centrum

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.