Újabb 50 dinamikusan növekvő vállalattal bővült a BÉT50 kiadványsorozat


Újabb 50 sikeres és dinamikusan növekvő magyar vállalattal bővült az immár nyolcadik alkalommal megjelenő BÉT50 kiadványsorozat, ezzel a Budapest Értéktőzsde (BÉT) kis- és középvállalkozói közösségét összefogó „Ötvenek klubja” 400 tagra emelkedett – tájékoztatta a BÉT csütörtökön.

A közlemény szerint a BÉT50 kiadvány célja, hogy felhívja a gazdasági szektor és a nyilvánosság figyelmét a kiemelkedő teljesítményt nyújtó, nemzetközi szinten is versenyképes, hazai tulajdonú vállalatokra.

A közösség tagjait minden évben a BÉT szakmai partnerével – idén az EY nemzetközi könyvvizsgáló céggel – közösen választja ki, figyelembe véve a vállalatok pénzügyi mutatóit, aktuális piaci helyzetét és jövőképét.

A BET honlapján szereplő adatok szerint az idei kiadványban szereplő félszáz vállalat összesített árbevétele meghaladta a 620 milliárd forintot, az átlagos EBITDA (kamat, értékcsökkenés és adózás előtti eredmény) marzsa a 17 százalékot, a foglalkoztatottak száma pedig a 25 ezret.

A BÉT50 2023-as listáján legnagyobb arányban feldolgozóipari cégek szerepeltek (15), majd kereskedelmi vállalatok (12), és első ízben egy űripari vállalkozás is felkerült. A társaságok 13 vármegyéből kerültek ki, ezek közül Pest továbbra is az élen áll, 30 vállalattal.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

A növekvő működési bevételeknek és a kontrollált költségeknek köszönhetően az egy évvel korábbinál jobb eredménnyel zárta az Erste Bank az első negyedévet: a működési eredmény 40 százalékkal 62,8 milliárd forintra, az adózott eredmény pedig közel 29 milliárd forintra nőtt az előző évi 6,3 milliárd forint profit után – jelentette be Jelasity Radován, az Erste elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatón szerdán Budapesten.

2024. május 8.

Mit mutat a 0,8%-os első negyedéves GDP növekedés a cégtrendben

Az idei év első negyedévében továbbra is tapasztalhatók a gazdaság gyengélkedésére utaló jelek a cégtrendben. A cégvilágot elsődlegesen jelenleg a cégalapítási kedv visszaesése jellemzi, kivéve a feldolgozóipar és a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás szektort. Emellett megfigyelhető a cégbírósági eljárások számának mérséklődése. Az építőipar ugyanakkor továbbra is magas aktivitási szinten működik.