A cégvezetők jelentős része támogatja a távmunkát


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A munkavállalók 80 százaléka, a cégvezetők 65 százaléka támogatja az otthoni munkavégzést a Profession.hu felmérése szerint, amelyben több mint ezer munkavállalót és több mint 100 vállalatot kérdeztek meg.

A közleményben kiemelik: a munkaadók véleményének változása figyelemre méltó, hiszen a 2014-es hasonló témájú kutatásban a cégvezetőknek csak valamivel több mint fele volt pozitív véleménnyel a távmunkáról. A munkáltatói szemlélet alakulását vélhetően befolyásolta, hogy az elmúlt öt évben 27 százalékról, 61 százalékra nőtt azon felsővezetők aránya, akik már dolgoztak távmunkában – jegyzik meg.

A válaszadó cégvezetők az otthonról való munkavégzés előnyei között emelték ki, hogy csökkenek a munkavállalók közlekedési költségei, könnyebbé válik az alkalmazottak számára a munka és a magánélet összehangolása. A távmunkát már alkalmazó vállalatok 42 százaléka szerint az otthoni munkavégzés bevezetése óta javult a vállalat működésének hatékonysága.

A munkaadók képviselői ugyanakkor kritikát is megfogalmaztak: a megkérdezettek több mint 50 százaléka szerint a távmunkánál csökken az alkalmazottak feletti kontroll, ugyanennyien pedig az elszigeteltség negatív hatásaira hívták fel a figyelmet.

A felmérésben megkérdezett munkavállalóknak ugyan csupán 18 százaléka dolgozott már otthonról, ám közülük szinte mindenki (93 százalék) pozitív tapasztalatokról számolt be a Profession.hu tájékoztatása szerint.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

4,2 százalékos a munkanélküliség

Idén júniusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest lényegében nem változott, 4 millió 768 ezret tett ki. A munkanélküliek száma 210 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,2 százalék volt.

2024. július 24.

A magyarok a bér alapján választanak munkahelyet

A munkavállalóknak globálisan állásuk hosszú távú biztonsága a legfontosabb szempont a munkahely kiválasztásánál, Magyarországon viszont a bérezés áll az első helyen – derül ki a Boston Consulting Group (BCG), a Stepstone Group, valamint a The Network és magyar partnere, a Profession.hu közös nemzetközi kutatásából. A mesterséges intelligencia térnyerése jól láthatóan átrajzolja a munkavállalói attitűdöket.

2024. július 24.

Több, mint 10 százalékkal nőttek a reálkeresetek

Májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 448 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,8, a nettó átlagkereset 14,6, a reálkereset pedig 10,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).