A cégvezetők jelentős része támogatja a távmunkát


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A munkavállalók 80 százaléka, a cégvezetők 65 százaléka támogatja az otthoni munkavégzést a Profession.hu felmérése szerint, amelyben több mint ezer munkavállalót és több mint 100 vállalatot kérdeztek meg.

A közleményben kiemelik: a munkaadók véleményének változása figyelemre méltó, hiszen a 2014-es hasonló témájú kutatásban a cégvezetőknek csak valamivel több mint fele volt pozitív véleménnyel a távmunkáról. A munkáltatói szemlélet alakulását vélhetően befolyásolta, hogy az elmúlt öt évben 27 százalékról, 61 százalékra nőtt azon felsővezetők aránya, akik már dolgoztak távmunkában – jegyzik meg.

A válaszadó cégvezetők az otthonról való munkavégzés előnyei között emelték ki, hogy csökkenek a munkavállalók közlekedési költségei, könnyebbé válik az alkalmazottak számára a munka és a magánélet összehangolása. A távmunkát már alkalmazó vállalatok 42 százaléka szerint az otthoni munkavégzés bevezetése óta javult a vállalat működésének hatékonysága.

A munkaadók képviselői ugyanakkor kritikát is megfogalmaztak: a megkérdezettek több mint 50 százaléka szerint a távmunkánál csökken az alkalmazottak feletti kontroll, ugyanennyien pedig az elszigeteltség negatív hatásaira hívták fel a figyelmet.

A felmérésben megkérdezett munkavállalóknak ugyan csupán 18 százaléka dolgozott már otthonról, ám közülük szinte mindenki (93 százalék) pozitív tapasztalatokról számolt be a Profession.hu tájékoztatása szerint.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Bekerülhet-e a hétköznapi életünkbe a robotika?

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. április 23.

Új szabályok a munkavédelmi oktatás területén: ezekre kell figyelnie a munkáltatóknak

Az idei év februárja jelentősnek mondható változást hozott magával a munkavédelmi oktatás terén. Bizonyos munkahelyeken ugyanis a munkavédelmi oktatás akár egy e-mail üzenetben elküldött írásbeli dokumentummal is teljesíthető. Mivel a módosítás sok munkavállalót és munkáltatót érint, jelen cikkben az ezzel kapcsolatos legfontosabb gyakorlati tudnivalókat szedjük össze.