A GINOP plusz program munkahelyi képzés harmadik szakaszában 15 milliárd forintra lehet pályázni


A márciusban 70 milliárd forint kerettel induló munkahelyi képzéseket támogató GINOP plusz program újabb, harmadik szakaszában 15 milliárd forintra lehet pályázni minden vármegyéből, és a fővárosból – hangsúlyozta Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.

Elmondta, a keret további része az év második felében nyílik meg, és tartalékolnak jövő évre is. Felidézte, hogy az első két szakaszban mintegy 25 ezer munkavállalónak biztosítottak képzést nagyjából 2000 vállalatnál, a márciusban nyíló harmadik szakaszban a kedvezőbb feltételei révén ennél több részvételre számítanak.

Ismertette, hogy újdonság a korábbiakhoz képest, hogy az egyetemhez kötődő szakmai képzéseknél a munkavállalók mikrotanúsítványt kapnak, amelyeket egyetemi tanulmánynál kreditre válthatnak. Újdonság az is, hogy azok az energiaintenzív vállalatok, ahol a munkavállalók a zöldátállást, fenntarthatóságot támogató képzésekben vesznek részt, 100 százalékos támogatást kapnak.
A programmal szeretnék javítani a magyar gazdaság munkaerőpiaci hatékonyságát, és segíteni, hogy a vállalatok egyre jobb gyártási technológiával működjenek – emelte ki az államtitkár, megjegyezte, Magyarországon a gyártási csúcstechnológia a világ élvonalában van.

A műsorban az államtitkár szólt arról is, hogy az Európai Unió nem adott forrást Magyarországnak az Erasmus programra. Ezért elindult a megújuló egyetemek nemzetközi csereprogramjait segítő Pannónia Program tízmilliárd forint kerettel, amelyben 8 ezer magyar diák tud a világ vezető egyetemeire eljutni. Az egyetemek február végén, március elején megkapják a kellő forrást, a diákok tavasszal jelentkezhetnek, szeptembertől pedig a világ vezető egyetemein vehetnek részt néhány hetes, de akár egy szemeszteres képzésen is emelt ösztöndíjjal. A külföldi képzés teljes idejét a magyar egyetem elismeri – hívta fel a figyelmet az államtitkár.

Hankó Balázs a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta, a munkahelyi képzési program célja, hogy olyan készségeket, kompetenciákat kapjanak a munkavállalók, amelyekkel növelni lehet a gyártás, a termelés hatékonyságát, és erősíti az innovációs folyamatot. A program révén nemcsak munkahelyeket őriznek meg, de újakat is teremtenek, cél, hogy minél többeket bevonzzanak a munkahelyekre – tette hozzá azt államtitkár.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2015. január 5.

Hogyan fejleszthető a munkaerő?

A cégek többségénél nem nélkülözhető a munkatársak hatékonyságának folyamatos és fokozatos növelése. A változó feltételek és lehetőségek, a rendelkezésre álló költségkeret, a hibák kiküszöbölése iránti folyamatos igény szükségessé teszi, hogy ne csak a munkaerő-kapacitás növelésére kerüljön sor, hanem annak minőségi fejlesztése is teret kapjon. Mindezzel összefüggésben egyre nyilvánvalóbb, hogy ma a munkaerőpiacon olyan jellegű fejlesztésekre van szükség és igény, amelyek rövid távon látványos eredményt hoznak, és a valódi problémákra, a releváns megoldandó élethelyzetekre reagálnak. Ez sok esetben jelenthet csoportos fejlesztést, máskor viszont inkább az egyéni szinten zajló beavatkozásoknak van értelme.