Fidesz a minimálbér-emelésről: félreértelmezés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Fidesz cáfolta, hogy Font Sándor javaslata a minimálbéremelésről szólna, bár nem is állította senki.


Font Sándor egyéni módosító javaslata nem a minimálbéremelésről szól – közölte a Fidesz. Teljes félreértelmezésen alapulnak az erről szóló sajtóhírek.  Font Sándor javaslata a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának támogatásáról szól – írja a párt közleményében, amely nem tér ki arra a körülményre, hogy nem is állította senki, hogy a javaslat a minimálbéremelésről szólna. A sajtóhírekben pusztán annyi szerepel, hogy a javaslat indoklása hivatkozik a tervezett minimálbéremelésre. Ami viszont vitathatlan tény, a parlament.hu honlapján jelenleg is olvasható a javaslat, s annak az indoklásában a tervezett minimálbér-emelésre történő hivatkozás, amely miatt Font 26 százalékos béremelési szintet feltételez.

Mint arról internetes újságunk is írt, a jövő évi költségvetéshez Font Sándor kormánypárti képviselő nyújtott be egy módosító javaslatot, melynek indoklásában érdekes dologra bukkant az mfor.hu. A módosítás a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) juttatott forrást kívánta az idei szintre emelni, az eredeti tervek szerint ugyanis 70 millió forinttal kevesebb jutott volna a szervezet működésére. Az igazi érdekesség azonban nem ez, hanem az indoklás, a képviselő úgy fogalmaz:

Három Navigátor adózási, számviteli témában,

15% kedvezménnyel

A csomag tartalmazza az Art. Navigátort, az Áfa Navigátort, és a Számviteli Navigátort, amelyek a csomagkedvezménytől függetlenül külön is rendelhetőek!

Megrendelés >>

„a szervezet működésének finanszírozását várhatóan az emelni tervezett minimálbér fogja végképp ellehetetleníteni, hiszen csak a bérekre mintegy 530 millió forintot kellene költeni, egy 26 százalékos béremelési szintet feltételezve”. Ez alapján jutott az mfor.hu arra a feltételezésre, hogy a kormány drasztikus mértékű, 26 százalékos minimálbér-emelést tervez a 2017-es évre. 

Korábban a Magyar Idők írt arról, hogy a kormány előtt fekvő elképzelések egyike szerint készpénz váltaná fel a mostani étkezési és ajándékutalványokat. Ha ez az elképzelés valósul meg, nagyjából havi húszezer forinthoz juthatna az ország mind a négymillió munkavállalója, a minimálbéresek havi juttatása pedig akár 140 ezer forint közelébe is emelkedhetne.

A Fidesz közleményében arról is ír, hogy a kormány a költségvetésben minden évben számol a minimálbér és a garantált bérminimum lehetséges emelkedésével, ugyanakkor ennek tényleges mértékét az érdekképviseletek és a kormány közötti konzultáción (VKF) született egyezség állapítja meg.

(Adó Online, MTI OS, mfor.hu, Magyar Idők)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 28.

A munkaközi szünet és annak felhasználása

A munkavállalók sok esetben azzal a problémával szembesülnek, hogy munkaidejükön kívül a személyes ügyintézés nem mindig kivitelezhető a hétköznapokban. Ezért sok esetben különböző kreatív megoldásokkal, így akár a munkaközi szünet ügyintézési célú kihasználásával próbálják meg ezt a helyzetet orvosolni. Ez valóban járható út lehet a számukra? Tényleg szabadon rendelkezhetnek afelett, hogy milyen tevékenységgel töltik a munkaközi szünetet?

2024. november 25.

Ez történik majd a magyarok fizetésével

A legalacsonyabb jövedelműek felzárkóztatásán lesz a fókusz, vagyis az alacsonyabb jövedelműeket közelítik az átlagbérekhez – így összegezte az Indexnek Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója azt, hogy megszületett a hároméves bérmegállapodás. Előre eldöntötték, hogyan változik majd a minimálbér, ez pedig garantáltan hatással lesz a magasabb fizetésűek keresetére is.