A szoftverfejlesztés, a könyvelés és a könyvvizsgálat a koronavírus-járvány okozta válság alatt is stabil szakmának bizonyul Magyarországon – derül ki a Profession.hu és az EY elemzéséből.
A Magyarországon tavasszal bevezetett karanténintézkedések első két hónapja alatt, márciusról májusra közel 50 ezren regisztráltak a munkaügyi központokban, az év eleje óta pedig csaknem 190 ezren jelezték, hogy elveszítették az állásukat a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai alapján. Ebben az időszakban a programozással és a könyveléssel foglalkozó szakemberek iránt csökkent legkevésbé az érdeklődés az év elejéhez képest a munkáltatók részéről.
„Tapasztalatunk szerint a könyvelés mellett a könyvvizsgálat bizonyult az egyik leginkább válságálló területnek a COVID-19 első hulláma során” – hangsúlyozta Lázár Gábor, az EY HR vezetője. A szakember szerint több cégnél inkább az erőforrás, nem pedig a feladatok hiánya okozott kihívást a területen, hiszen a beszámolási kötelezettség alól sem mentesültek a vállalatok. „Az IT-szektort érzékenyebben érinti a gazdasági lassulás. Bizonyos fejlesztéseket el kellett halasztani, de ezzel egy időben más projektek kerültek előtérbe, így az iparág várhatóan hamar talpra áll. Emiatt munkaerőpiaci szempontból kevésbé kitett a pandémia hatásainak.”
Az elmúlt öt hónap során a Profession.hu-n meghirdetett állások közé leggyakrabban a fent felsoroltak mellett az eladó és pénztáros munkák, a betanított munka, az anyagmozgatói és rakodói állások, a projektmenedzseri pozíciók, a szakmunkák, valamint az értékesítői állások kerültek be. Az állásportál adatbázisa alapján a közzétett álláslehetőségek számának csökkenése jelentősen mérséklődött május óta, nyár végére pedig a tavalyi év azonos időszakához képest már csak 30 százalék körül alakult. Az álláspiac helyzete tehát folyamatosan stabilizálódik, de a hirdetések száma még mindig nem érte el a tavalyi év azonos időszakának szintjét.
(Adó Online)
Kapcsolódó cikkek:
Felszabadították a SZÉP-kártyát
2021. április 16.
Április 25-től a szálláshely, vagy a szabadidő zsebből is lehet költeni a vendéglátásra - derül ki a Magyar Közlönyben megjelent rendeletből.
Visszafordított áfa a munkaerő-kölcsönzésben: maradtak kivételek
2021. április 16.
Az Európai Unió rendelkezésének megfelelően 2021. április 1-jei hatállyal megváltoztak a munkaerő-kölcsönzési szolgáltatások áfakezelési szabályai is és megszűnik a fordított áfa alkalmazásának kötelezettsége a legtöbb esetben.
GKI: Megugrott a fogyasztók bizalma
2021. április 16.
A fogyasztói bizalmi index áprilisban egyéves csúcsára, mínusz 24,5 pontra ugrott, de még jelentősen elmarad a járvány okozta zuhanást megelőző, 2020. márciusi mínusz 12,1 pontos szintjétől.
Közel 6 ezer milliárd forint készpénz tart otthon a magyar lakosság
2021. április 16.
A háztartások pénzügyi vagyona pedig tavaly mintegy 5500 milliárd forinttal gyarapodott, otthon pedig csaknem 6 ezer milliárd forint készpénzt tart otthon a magyar lakosság.
Szintet ugrottak az online vásárlások – infografika
2021. április 16.

Kiugró növekedést könyvelhetett el tavaly az e-kereskedelem, amely lényegében 3 évnyit ugrott előre. Az 52,5 millió tranzakcióért nettó 716 milliárd forintot fizettek, ami 45 százalékos felfutással egyenlő. Az InfoTandem infografikája.