26 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma novemberben
Tavaly novemberben a foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 496 ezer volt, 26 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban, de 45 ezerrel több, mint októberben.
Tavaly novemberben a foglalkoztatottak átlagos havi létszáma 4 millió 496 ezer volt, 26 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban, de 45 ezerrel több, mint októberben.
Élesedő versenyre számítanak és bizonytalanságtól tartanak a munkaerőpiacon a magyar munkavállalók - derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából.
Munkakeresők tízezrei fordultak a munkaerőkölcsönző vállalatokhoz a járványhelyzet miatti válság során, miközben egyes szektorokban már újra munkaerőhiányról lehet beszélni.
A munkahelyeken múlik a gazdasági teljesítmény fenntartása, amihez a kormánynak a versenyképesség javításával kell hozzájárulnia - mondta a pénzügyminiszter.
Sok a bizonytalanság a második hullám kapcsán, de a pénzintézet vezető elemzője tömeges átoltottságra számít.
A szoftverfejlesztés, a könyvelés és a könyvvizsgálat a koronavírus-járvány okozta válság alatt is stabil szakmának bizonyul Magyarországon.
Óvatos fordulat valósult meg a munkaerőpiacon, júniusban 12 ezerrel dolgoztak többen, mint januárban - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Tavaly novemberben is magasan állt a magyar munkavállalók saját állásuk iránt érzett bizalma, az pedig fontos fejlemény az egy évvel ezelőtti helyzethez képest, hogy egyre optimistábbak egy új munkahely megtalálásával kapcsolatban, derül ki a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián legfrissebb közös munkaerőpiaci kutatásából.
Versenyjogi szempontból az egymással egyébként a termékeik, illetve szolgáltatásaik tekintetében nem versenyző vállalkozások is egymás versenytársainak minősülhetnek a munkaerő piacán.
Mára több mint 250 ezer álláshely áll betöltetlenül, és a jelenleg évi mintegy 50 ezres növekedést mutató tendencia a következő néhány évben legfeljebb lassítható.
A foglalkoztatási ráta 70,2 százalékra emelkedett, így a rendszerváltás óta nem volt olyan magas Magyarországon, mint az utóbbi hónapokban - közölte a Pénzügyminisztérium a legfrissebb KSH adatok közzétételét követően.
A mesterséges intelligencia hatása várhatóan a 2030-as évektől jelentkezik majd Magyarországon: a következő 15 évben 900 ezer munkahelyet is érinthetnek a technológiai változások - állítja tanulmányában a PwC.
A Brexit közeledtével, a bevándorlók számának mérséklődésével egyre inkább hiánycikk a megfelelően képzett munkaerő a briteknél.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!