Új szabályok jönnek a veszélyes munkakörökre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A munkahelyek és munkakörök egyedi adottságai alapján kialakított szabályok váltanák fel a 2015-ben megszűnt korkedvezményes nyugdíjat – írja az Index a Magyar Idők alapján. 


A „fokozott egészségkárosító kockázattal jellemezhető munkavégzés” nevű rendszerben felmérnék egy adott munkahelyen az egészségre ártalmas kockázati tényezőket. Ezeket a munkáltatóknak kötelezően meg kellene szüntetniük, de ahol ez nem megoldható, ott többletjuttatásokat kapnának azok a munkavállalók, akik bizonyítottan egészségkárosító munkakörben dogoznak. 

 

A tervet a munkáltatók is elfogadták, de a részletekről egyeztetés folyik. A szakszervezetek a többletjuttatások körében a munkavégzési idő csökkentését, több szabadságot, pluszjuttatást vagy rekreációs intézkedéseket látnának szívesen. 

A munkkadók szerint a veszélyes munkakörben dolgozók munkaidejét nem lehet csökkenteni, de a más munkakörben való alkalmazást és az ehhez szükséges átképzést már elfogadhatónak tartanák. Ez utóbbihoz viszont állami hozzájárulást szeretnének – írja az Index


Kapcsolódó cikkek

2024. július 5.

Álláskeresés nyáron? – Itt az idő a nézelődésre!

Bár nem ebben az időszakban a legszélesebb a kínálat a munkáltatói oldalon és lassul a kiválasztás folyamata is, de jellemzően nem húzzák le a rolót a vállalkozások. Igenis van esély álláskeresőként, bár szükség van egy kicsit több türelemre.

2024. július 3.

Profession.hu: beindult az alkalmi munkák szezonja

Beindult az alkalmi munkák szezonja, május második felétől látványosan nőttek az ilyen típusú megbízásokra toborzó álláshirdetések, amelyekben leggyakrabban egyebek mellett felszolgálót, pincért, sofőrt és futárt keresnek – közölte a Profession.hu kedden.

2024. július 3.

Képzési lehetőségekkel lehet megtartani a kifáradt munkavállalókat

A munkavállalók majdnem fele (45%) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk (62%) pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt. Mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi őket, és 28% akár váltana is munkahelyet egy éven belül – derül ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.