Új webinárium! – Munkaügyi perek a gyakorlatban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A webináriumon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

koronavírus miatt néhány esetben sajnos elkerülhetetlenné válhat a létszámcsökkentés. Azonban korántsem mindegy, hogy arra milyen módon kerül sor. Minden esetben szükséges a jogszabályok betartása, ezzel együtt most még inkább kiemelt jelentőségű a prudens és körültekintő eljárás.

Ehhez igyekszünk többféle szempont mentén támpontokat adni a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Irodával közös webináriumsorozatunk negyedik előadásán, melynek címe: Munkaügyi perek a gyakorlatban

  • Hogyan kerülhető el a munkajogi per?
  • Milyen elvárásokat támaszt a bírói gyakorlat a munkáltatókkal és munkavállalókkal szemben?
  • Gyakorlati kérdések, perjogi szempontok munkaviszony megszüntetése esetén
Időpont: 2020. május 19., kedd, 11.00-12.00

A webináriumon való részvétel INGYENES, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Részletes tematika:
  • Bevezetés – gyakorlati munkaerőpiaci tapasztalatok és kilátások a COVID-19-helyzet változásaira tekintettel
  • A munkaviszony megszüntetésének perjogi alapjai / Az új Pp. által megformált munkaügyi perek szabályozása. Mire ügyeljünk eljárásjogi szempontból a munkaviszony felmondása esetén? Mik a bírói gyakorlat által megfogalmazott elvárások akár a munkáltató, akár a munkavállaló felé? Szemelvények az új Pp. alapján az elmúlt két évben kikristályosodott gyakorlatból.
  •  A munkaviszony megszüntetésének gyakorlati kérdései és bírósági gyakorlata különös tekintettel a joggal való visszaélésre, illetve egyenlő bánásmód sérelmére alapított munkaügyi perek tapasztalataira
  •  Kérdések és válaszok

Regisztráció itt >>


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

4,2 százalékos a munkanélküliség

Idén júniusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest lényegében nem változott, 4 millió 768 ezret tett ki. A munkanélküliek száma 210 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,2 százalék volt.

2024. július 24.

A magyarok a bér alapján választanak munkahelyet

A munkavállalóknak globálisan állásuk hosszú távú biztonsága a legfontosabb szempont a munkahely kiválasztásánál, Magyarországon viszont a bérezés áll az első helyen – derül ki a Boston Consulting Group (BCG), a Stepstone Group, valamint a The Network és magyar partnere, a Profession.hu közös nemzetközi kutatásából. A mesterséges intelligencia térnyerése jól láthatóan átrajzolja a munkavállalói attitűdöket.

2024. július 24.

Több, mint 10 százalékkal nőttek a reálkeresetek

Májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 448 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,8, a nettó átlagkereset 14,6, a reálkereset pedig 10,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).